Zawory w przednim zawieszeniu


  • 2020-07-18 13:01
 

Montaż zaworów YSS w seryjnym zawieszeniu przednim sprawia, że ma ono bardziej kontrolowaną charakterystykę tłumienia i przenoszenie nacisku motocykla na nawierzchnię drogi jest lepiej odczuwalne. Korpus zaworu został zaprojektowany z niezwykle lekkiego i twardego aluminium 6061 T6 z 65 Rockwell. Zawory są łatwo regulowane i nadają się do niemal wszystkich zastosowań.

Pomysłowy system otworów w zaworze zmienia przepływ oleju w zawieszeniu tak, że kontakt motocykla z drogą i odpowiedzi zwrotne zawieszenia do kierowcy są znacznie bardziej bezpośrednie. W rezultacie kierowca uzyskuje lepsze czucie i bezpieczeństwo.

W dostawie znajduje się bardzo szczegółowa instrukcja instalacji ze zdjęciami.
Zastosowanie: off-road, szosowe, turystyczne i wyścigowe.

Zawory YSS są przyporządkowane do odpowiednich średnic rur. Dalsze dopasowanie tłumienia może być dokonane za pomocą zmiany ilości lub lepkości oleju.

Zasada działania:
Zawór YSS jest włożony w rurze nośnej pomiędzy tłoczysko i sprężynę. W tym celu należy znać wewnętrzną średnicę rurki zanurzeniowej i otworu w tłoczysku. W zależności od używanej średnicy zaworu, należy w tłoczysku wywiercić dodatkowe otwory przepływu oleju. Jest to szczegółowo opisane w instrukcji instalacji.

Precyzyjne ustawienie zaworu YSS po instalacji wymaga niewielkiego wysiłku:
1. Półki rur należy rozluźnić, olej wylać z widelca i podnieść zawór do góry.
2. Za pomocą klucza ampułowego (imbus) ustawiamy w krokach co 2 obroty dokręcając lub odkręcając śrubę nastawczą.
3. Pamiętaj, aby najpierw obracać górną śrubą, a następnie dokręcić dolną nakrętką kontrującą.

Pomimo, że może się wydawać, że montaż zaworów jest stosunkowo prosty, to sugerujemy, aby przeprowadzać go w wyspecjalizowanych warsztatach motocyklowych posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

W ofercie znajduje się kilka modeli zaworów. Na fotografii najpopularniejszy z nich (nr 7730505), przeznaczony do wielu modeli motocykli marki BMW, Kawasaki, Honda, Suzuki, Triumph i Yamaha.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 399,00

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty na zawory YSS - kliknij tutaj.