Klocki hamulcowe EBC VLD


  • 2020-07-31 09:28
 

Jak ważne jest dobranie właściwych klocków hamulcowych do motocykla wie przede wszystkim ten, kto popełnił w tym temacie jakiś błąd. A o pomyłkę wcale nie jest trudno, bowiem wybór odpowiedniej mieszanki ciernej nie jest wcale taki prosty, jakby mogłoby się wydawać.

Brytyjska firma EBC, największy na świecie producent klocków hamulcowych do motocykli, oferuje szeroka gamę produktów  dedykowanych konkretnym zastosowaniom. Z naszego doświadczenia wiemy, że klienci, których wiedza na tematy techniczne została „ukształtowana” głównie na przeróżnych forach internetowych, niejednokrotnie popełniają podstawowe błędy w doborze odpowiednich klocków do swoich pojazdów. Należy bowiem pamiętać, że motocyklowe układy hamulcowe, to nie zabawa i trzeba stosować się bezwzględnie do zaleceń producentów pojazdów oraz do wskazówek producentów renomowanych zamienników. A najlepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie profesjonalnych mechaników motocyklowych, którzy kierując się zadowoleniem swoich klientów zarekomendują najwłaściwsze rozwiązanie, dopasowane do warunków technicznych i wymagań kierowcy.

Dziś kilka słów o klockach specjalnie przygotowanych dla użytkowników ciężkich motocykli turystycznych marki Harley Davidson. Firma EBC kilka lat temu wypuściła na rynek klocki serii VLD, które nazwała semisintered (półspiekane). Charakteryzują się chromowanymi blachami podłoża a
więc zapewniają dodatkowe walory estetyczne. Lecz przede wszystkim dzięki zawartości 30% miedzi zapewniają doskonałe wyczucie hamulca i dłuższą żywotność przy niskim przenoszeniu ciepła i mniejszym zużyciu tarcz hamulcowych.

Użytkownicy marki HD oceniają wysoko ten rodzaj mieszanki ciernej. Motocykl hamuje delikatnie, ale przede wszystkim bardzo skutecznie zarówno w warunkach suchych jak i podczas deszczu. Okładziny nie wymagają adaptacji cieplnej, dzięki czemu hamowanie przy wystudzonych zaciskach jest również bardzo skuteczne. Generalnie klocki VLV zachowują się podobnie jak organiczne, a siła hamowania i żywotność przypomina klocki sintermetalowe (spiekane).

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 149,00

Aby zapoznać się z ofertą klocków EBC VLD - kliknij tutaj.