Zabezpieczenia zębatek zdawczych


  • 2021-09-17 14:58
 

Podczas okresowego przeglądu motocykla, a już zawsze gdy wymieniamy zestaw napędowy, warto zainteresować się stanem technicznym specjalnych elementów, które producent zastosował w celu właściwego i bezpiecznego montażu zębatek zdawczych. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to ich znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy ma ogromne znaczenie.

W motocyklach różnych producentów wygląda to rozmaicie. Czasem jest to zwykły pierścień z blachy, czasem bardziej złożona konstrukcja, przykręcana razem z zębatką zdawczą. Najczęściej jednak stosowanym rozwiązaniem jest kawałek zabezpieczonej przed korozją blachy, która poprzez zastosowane "uszy" daje się tak wygiąć, aby najskuteczniej zabezpieczyć nakrętkę mocującą przed jej niekontrolowanym poluzowaniem. Skoro producent zastosował takie rozwiązanie, to bezwzględnie trzeba je również stosować przy wymianie napędu. Nie trzeba chyba w tym miejscu pisać o ewentualnych skutkach, które grożą kierowcy w przypadku odkręcenia się nakrętki podczas jazdy.

Oferta zabezpieczeń JMP jest bardzo szeroka i obejmuje niezliczoną wręcz ilość przypisań do motocykli. Zabezpieczenia wykonano bardzo starannie. Większość z nich jest dostępnych "od ręki".

Na fotografii element zabezpieczający zębatkę zdawczą w motocyklach marki YAMAHA TDM 900, FZS 1000, FJ 1200 i wiele innych.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 7,69

Aby zapoznać się z pełną ofertą zabezpieczeń JMP do zębatek zdawczych - kliknij tutaj.