Odrdzewiacz do zbiorników


  • 2021-09-14 08:20
 

Korozja wnętrza baku jest naturalnym efektem starzenia się wszelkich elementów wykonanych ze stali. Efekt potęgowany jest głównie przez długotrwały postój pojazdu z małą ilością paliwa w zbiorniku. W większości przypadków zaradzenie sobie z tym problemem jest stosunkowo proste i tanie.

Zardzewiały zbiornik właściwie uniemożliwia normalną eksploatację motocykla. Można oczywiście zdwoić częstotliwość wymiany/czyszczenia filtra paliwa, ale dyskomfort dla użytkownika jest na tyle duży, że warto zastosować sprawdzone metody zmierzające do usunięcia ognisk korozji raz na zawsze.

Na rynku nie ma zbyt wielu dostawców odpowiednich do tego celu preparatów. Rynek ten doskonale mają rozpoznany miłośnicy pojazdów zabytkowych, którzy na co dzień spotykają się z tego typu problemami. To właśnie to środowisko rekomenduje preparat FEDOX firmy Fertan. Co ciekawe, preparat ten jest wielorazowego użytku i może służyć w warsztacie całymi latami.

Jak on działa?

FEDOX jest koncentratem, którego należy rozcieńczyć w proporcjach 1 litr koncentratu + 9 litrów wody w temperaturze ok 50-60°C. Roztwór dobrze wymieszać. Wlać do zbiornika na paliwo. Pozostawić na ok, 12 godzin w temperaturze pokojowej, ale co pewien czas obracać zbiornik, aby całe jego wnętrze zostało poddane działaniu preparatu. Po tym czasie zbiornik jest wolny od korozji.

Po użyciu dobrze wypłukać za pomocą benzyny.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, FEDOX nadaje się do ponownego użycia. Można go używać ponownie po przefiltrowaniu np. za pomocą filtra do kawy. Przechowywać w szczelnie zamkniętym i opisanym kanistrze.

Opakowanie: butelka 1 litr.

UWAGA! Preparat jest skrajnie niebezpieczny dla skóry rąk. Zalecamy BEZWZGLĘDNIE używać podczas pracy rękawic ochronnych!

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 553.12.15, cena: 129,00

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty na odrdzewiacz FEDOX - kliknij tutaj.