YSS - ważna inwestycja


  • 2023-05-03 14:45
 

Pod koniec kwietnia odbyło się wielkie otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego firmy YSS w Bangkoku. To ważna informacja, bowiem w ostatnich 2-3 latach popularność, głównie amortyzatorów tej marki, rośnie w tempie prawdziwie imponującym. Nowa infrastruktura poprawi dostępność produktów YSS również w naszym kraju.

Firma YSS realizuje strategię swojego rozwoju w sposób bardzo przemyślany i konsekwentny. Jej podstawą jest gwarantowanie wysokiej jakości i szerokiej dostępności amortyzatorów również do motocykli starszych. I właśnie stąd bierze się tak duże zainteresowanie amortyzatorami YSS w naszej części Europy, gdzie nadal używanych jest mnóstwo 15-25 letnich motocykli.

YSS produkuje amortyzatory wyłącznie we własnych zakładach. Jeden z nich produkuje wyłącznie sprężyny, drugi korpusy, regulatory i wszelkie pozostałe akcesoria. Fabryki zlokalizowane są niemalże obok siebie w przemysłowej dzielnicy Bangkoku (Tajlandia). Blisko 70% produkcji jest przeznaczona na pierwszy montaż w wielu fabrykach jednośladów zlokalizowanych w Azji. Ale dzięki silnemu wsparciu biura rozwojowego zlokalizowanego w Niderlandach YSS kilka lat temu „weszło” na rynek motocykli większej pojemności skutecznie konkurując z renomowanymi, europejskimi producentami zawieszeń. Po kilku latach sprzedaż wygląda bardzo obiecująco, a jej wzrosty co roku są dwucyfrowe, w tym także w Polsce.

Większość typowych produktów jest dostępnych „od ręki”, niektóre w ciągu zaledwie kilku dni od zamówienia, a pozostałe w ciągu 1,5 - 2 miesięcy. I właśnie w trosce o klientów, którzy nie są skłonni oczekiwać tak długo na zamawiane produkty, YSS postanowiło otworzyć nowoczesne centrum dystrybucyjne, dzięki czemu zamówione towary będą docierać do zamawiającego dużo szybciej niż do tej pory.

Nowe centrum to w dużym stopniu zautomatyzowany organizm z 1200 miejscami paletowymi obsługiwany przez automatyczną układnicę. Sześć stanowisk do pakowania wysyłek i blisko 40 pracowników pozwoli na skrócenie czasu obsługi zamówień prawie o połowę.

Larsson Polska jest oficjalnym przedstawicielem YSS na terenie Polski.