Wyważarka statyczna JMP


  • 2018-01-26 10:17
 

Wyważanie kół motocyklowych w większości serwisów, a także na różnego rodzaju zawodach motocyklowych dokonuje się metodą statyczną z uwagi na małą szerokość felg motocyklowych, oraz ich mniejszą masę w porównaniu do samochodowych. Wyważenie koła przy pomocy tego prostego narzędzia jest szybkie, proste i bardzo skuteczne.

Przyjmuje się, że do szerokości 3,5 cala (osadzenie opony na feldze, co odpowiada oponie np. 120/70) nie jest konieczne wyważanie dynamiczne. Koło umieszcza się na łożyskowanej osi, piastę dociska się z dwóch stron stożkami na środku osi. Przyrząd należy ustawić prosto, na równym i stabilnym podłożu, co ułatwi wbudowana okrągła libelka, oraz regulowane stopki.

Tak zamontowane koło, mające niezrównoważoną masę będzie na osi powoli przekręcać się i wahać, wskazując na dole najcięższy swój punkt. Ciężarki umieszcza się na feldze lub szprychach u góry tak, by zrównoważyć ciążenie (ciężarki także znajdują się również w naszej ofercie).

Wyważarka JMP ma także możliwość badania bicia promieniowego i poprzecznego felg, oraz centrowania kół szprychowych, za pomocą długiego metalowego wskaźnika zamontowanego z boku na pionowym wsporniku.

Można także sprawdzić te same parametry piasty koła, za pomocą bocznych śrub zakończonych stożkami. Wszystko to dokładnie pokazują załączone fotografie. Do wyważarki są dostępne akcesoria takie jak: osie, stożki, oraz adaptery do różnych modeli motocykli, a także do skuterów. Wszystkie one są wylistowane w zakładce "Patrz też" w karcie towaru.

Wyważarkę można przetestować w naszych filiach w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 7223522, cena: 577,00

Aby dowiedzieć się więcej o statyczne wyważarce JMP - kliknij tutaj.