Woskowanie lakieru


  • 2020-10-23 08:53
 

Zapewne wielu kierowców zwróciło uwagę, że odwiedzający Polskę zmotoryzowani turyści z Niemiec, Francji czy Holandii mają wyjątkowo czyste samochody. Mogłoby się wydawać, że codziennie odwiedzają myjnie, a to nie do końca jest prawda. W krajach zachodnich bardzo popularną metodą konserwacji nadwozi jest woskowanie. Usługa ta kosztuje w naszym kraju od 100-150 zł, ale można przeprowadzić ją z powodzeniem we własnym garażu, bez konieczności ponoszenia tak dużych kosztów.

Woskowanie to nic innego jak zabezpieczenie powłok lakierniczych preparatami zawierającymi woski naturalne i syntetyczne w celu w celu ożywienia koloru. Jednak najważniejszą cechą wosku jest odporność na przywieranie brudu komunikacyjnego oraz wyraźne działanie hydrofobowe.

Przed przystąpieniem do woskowania należy pojazd dokładnie umyć i wysuszyć. Przypominamy, że woskować można jedynie powierzchnie pokryte lakierem. Nie należy nakładać wosku na elementy plastikowe i gumę, gdyż wosk z tych powierzchni będzie trudny do wypolerowania.

W naszej ofercie można znaleźć wosk JMC (5560003), zawierający wosk naturalny karnauba oraz domieszki innych wosków syntetycznych potęgujących efekt połysku. Preparat należy miękką szmatką nanieść na powierzchnie przedniej owiewki, błotniki i bak. Pozwolić, aby wosk nieco przysechł. Potem, za pomocą innej (czystej) ściereczki powoli polerować całą zabezpieczaną powierzchnię, aż do uzyskania końcowego efektu.

UWAGA! Całą operację należy przeprowadzać w ciepłym pomieszczeniu, gdyż wosk ciężko poleruje się w zimnych warunkach. Zabezpieczona powierzchnia zachowuje swoje właściwości przez blisko 6 miesięcy. Efekt jest gwarantowany.

Opakowanie 250 ml pozwala na zabezpieczenie ok. 10 motocykli.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 5560003, cena: 32,09Aby kupić wosk twardy JMC - kliknij tutaj.