Przed zimą - zadbaj o łańcuch


  • 2020-10-17 10:35
 

Rzeczą naturalną jest, że łańcuch napędowy oraz zębatki w motocyklu zużywają się po kilkunastu tysiącach przejechanych kilometrów. Tak w istocie jest. Niestety wymiana zestawu napędowego wiąże się z dość dużym wydatkiem, który nie jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku zestawów do motocykli o wyższych pojemnościach.

Niestety całkiem niewielu użytkowników jednośladów zdaje sobie sprawę, że najczęstszą przyczyną krótkiego "życia" łańcucha jest korozja, która penetrując ruchome części łańcucha potrafi skrócić jego żywotność nawet o 30%. Nie wystarczy bowiem jedynie smarować łańcucha; należy go również czyścić, szczególnie gdy jego powierzchnia jest obklejona zanieczyszczeniami, takimi jak piach czy błoto. Potraktowanie łańcucha kolejną warstwą smaru powoduje jedynie zakonserwowanie zanieczyszczeń, co potęguje powolną penetrację rdzy.

Jesień, to dobry moment, aby zająć się tym tematem. W naszej ofercie można znaleźć dość praktyczny zestaw, dzięki któremu załatwimy problem od początku do końca. Należy bowiem pamiętać, że niewyczyszczony oraz nienasmarowany łańcuch zardzewieje nam w nawet najbardziej suchym garażu. Co gorsza, rdza zaatakuje łańcuch z różną intensywnością w różnych jego sekcjach. Spowoduje to, że już podczas pierwszej wiosennej przejażdżki zacznie się on wyciągać nierównomiernie, co pogorszy standard jazdy i jeszcze bardziej przyśpieszy jego degradację.

W skład zestawu do konserwacji wchodzi:

- szczotka JMP do czyszczenia łańcucha,
- preparat JMC do czyszczenia łańcucha,
- syntetyczny smar JMC do łańcucha.

Eleganckie i praktyczne opakowanie może być stosunkowo niedrogim i praktycznym prezentem  dla (niemalże) każdego motocyklisty.

Podobnie jak w wielu innych przypadkach, każdy składnik zestawu można kupić osobno.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 7149000, cena: 86,99

Aby kupić zestaw do czyszczenia łańcuchów JMC - kliknij tutaj.