Tempomat motocyklowy


  • 2021-05-13 14:31
 

Wkrótce ruszy sezon na długie wycieczki motocyklowe. Warto zatem pomyśleć o prostych rozwiązaniach, które poprawiają komfort podróżowania. W tym przypadku, dotyczy to kierowców.

Każdy, kto w swojej karierze motocyklowej odbył choć jedną dłuższą wycieczkę, doświadczył dość przykrego bólu prawego nadgarstka, pojawiającego się podczas długotrwałego trzymania manetki w jednej pozycji. Sytuacja ta potrafi doprowadzić do konieczności zatrzymywania się co 80-100 km celem rozruszania się. Przypadłość ta jest dosyć powszechna i nie ma na nią dobrego lekarstwa.

Dość prostym i tanim rozwiązaniem jest zamontowanie na manetce gazu specjalnie wyprofilowanej nasadki z tworzywa, która zmniejsza napięcie mięśni nadgarstkowych, wydłużając okresy miedzy koniecznymi zatrzymaniami.

Tempomat, bo tak zwyczajowo nazywany jest ten element, dostosowano do wszystkich typów i rozmiarów manetek, z calowymi i podgrzewanymi włącznie. W ofercie JMP znajduje się również jego odmiana, przeznaczona do szczególnie grubych manetek. Są bowiem kierowcy, którzy upodobali sobie manetki wykonane z gęstej gąbki, których średnica jest rzeczywiście na tyle duża, że typowy tempomat będzie dla nich zbyt mały.

UWAGA! Tempomatu motocyklowego nie powinno się używać w ruchu miejskim, bowiem może on spowalniać niektóre reakcje kierowcy.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: 21,99

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty na tempomaty - kliknij tutaj.