Pianka do zbiornika z paliwem


  • 2024-04-22 05:54
 

Historia tego produktu jest zaiste niezwykła. Wszystko zaczęło się od... akrobacji lotniczych. W wyniku gwałtownego przemieszczania się paliwa lotniczego, niektóre ewolucje były niezwykle trudne do wykonania. Wówczas grupa konstruktorów, umieściła w zbiornikach samolotu zwykłą gąbkę, która znacząco zniwelowała efekt przemieszczania się kerozyny (nafty lotniczej).

Już po kilku próbach stało się pewne, że ta dość prosta technologia stanie się standardem w lotnictwie akrobatycznym, a także w… sportach motocyklowych. Zastosowanie zwykłej gąbki niestety nie jest możliwe z uwagi na podatność jej na rozpuszczanie przez paliwa, dlatego zastąpiono ją specjalną pianką pozbawioną tego efektu.

Naturalnym zjawiskiem jest, że podczas jazdy motocyklem stopniowo obniża się w zbiorniku poziom paliwa. Pozostała jego część zaczyna gwałtownie się przemieszczać, powodując odczuwalną zmianę środka ciężkości. Zjawisko to jest wyjątkowo intensywne w motocrossie podczas skoków, lądowań i skrętów. Siły oddziaływania na motocykl są kilkukrotnie wyższe od wagi samego paliwa, co sprawia, że waga motocykla może się zmieniać od 6 do 10 kilogramów.

Pianka zawiera tysiące porów, które ograniczają przepływ paliwa w zbiorniku. Eliminuje to zjawisko przemieszczania się środka ciężkości, co znacznie poprawia prowadzenie motocykla. Dzięki swojej strukturze zmniejsza pojemność baku o zaledwie 1%. Technologia ta od lat stosowana jest w zawodowym motocrossie oraz innych sportach motocyklowych. Została doceniona przez wielu profesjonalnych zawodników. Żywotność pianki jest bardzo długa i eliminuje potrzebę wymiany w trakcie całej eksploatacji motocykla.

Opakowanie wystarczy na 10-litrowy zbiornik paliwa. Pianka dostarczana jest w postaci sześcianów o wymiarach 6x6x6 cm.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 711.13.75, Cena: 55,99

Aby dowiedzieć się więcej o piance do zbiorników paliwa - kliknij tutaj.