Panewki przedniego zawieszenia


  • 2023-12-26 06:43
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Jak ważna jest poprawna praca przedniego zawieszenia najlepiej wie ten, kto przez jakiś czas poruszał się po drogach z zawieszeniem nadającym się tylko do remontu. I nie chodzi tu jedynie o cieknące uszczelniacze, których wymiana dla doświadczonego mechanika nie stanowi większego wyzwania. Przednie zawieszenie wymaga okresowych wymian podzespołów, które w trakcie pracy potrafią się całkowicie zużyć. Zaliczamy do nich przede wszystkim panewki ślizgowe i prowadzące.

Panewki przedniego zawieszenia są niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym, który warunkuje prawidłową pracę całego układu zawieszenia. Niegdyś trudno dostępne i dość drogie zniechęcały użytkowników do ich wymiany. Obecnie wielu producentów zamienników zainteresowało się tymi elementami, wprowadzając do obrotu panewki sprzedawane razem z innymi detalami (uszczelniacze, zabezpieczenia itp.) lub w kompletach samych panewek.

Należy pamiętać, że w typowym zawieszeniu przednim znajdziemy po dwa komplety panewek tzw. prowadzące i ślizgowe (panewki rury nośnej i goleni). Zawsze należy je wymieniać kompletami, dla uzyskania najlepszego efektu. Wymiana panewek zazwyczaj nie przysparza wielu kłopotów. Może się jednak pojawić konieczność użycia specjalistycznych narzędzi, dlatego sugerujemy, aby remont przedniego zawieszenia był ZAWSZE wykonywany przez wyspecjalizowany warsztat motocyklowy.

Kiedy kilka lat temu wprowadziliśmy do oferty komplety panewek JMP nikt chyba nie przypuszczał, że staną się w ciągu krótkiego czasu prawdziwym hitem sprzedażowym. Panewki JMP produkowane są w Wielkiej Brytanii przez specjalistyczną firmę zajmującą się od lat wytwarzaniem podzespołów zawieszeniowych do motocykli. Idealne odwzorowanie części oryginalnej, dobór najwyższej jakości materiałów i stosunkowo niewysoka cena sprawiły, że mechanicy chętnie używają ich do remontów zawieszeń. Po prostu są one trwalsze i precyzyjniej wykonane w porównaniu do produktów konkurencji.

Oferta panewek JMP jest bardzo bogata i wciąż się powiększa. Większość z nich sprzedawana jest parami (po 2 sztuki). Wszystkie zostały przyporządkowane do motocykli. Istnieje również możliwość szybkiego wyszukania panewek „po wymiarach”. Aby skorzystać z tej funkcji należy wybrać w MIKU odpowiednią kategorię w „Wyszukiwaniu zaawansowanym”.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 41,01

Aby zapoznać się z ofertą na panewki ślizgowe - kliknij tutaj.

Aby zapoznać się z ofertą na panewki prowadzące - kliknij tutaj.