Narzędzia do obsługi hamulców


  • 2017-06-20 09:35
 

Okres przedwakacyjny, to czas intensywnych prac warsztatowych, które zlecają wszyscy ci właściciele motocykli, którzy planują dłuższe wyjazdy na łono natury. Do najczęściej wykonywanych inspekcji możemy zaliczyć gruntowny przegląd układu hamulcowego. Najczęściej jest on związany z wymianą klocków hamulcowych na nowe.

Pomimo, że wymiana klocków w motocyklach (w motocyklach bez ABS) jest banalnie prosta, to często wiąże się z koniecznością posiadania mniej lub bardziej specjalistycznych narzędzi, które potrafią znacząco skrócić czas wymiany. Bez wątpienia, narzędzia do rozpychania tłoczków przed włożeniem nowego zestawu klocków jest potrzebne właściwie w każdej sytuacji.

Na rynku narzędzi można znaleźć wiele podobnych narzędzi, które dystrybuowane są głównie przez firmy zaopatrujące warsztaty samochodowe. Niestety, wiele z nich, z uwagi na swoje gabaryty lub inne uwarunkowania techniczne zupełnie nie nadają się do obsługi zacisków motocyklowych. Są po prostu zbyt duże, nazbyt masywne lub płyta rozpierająca ma zbyt dużą wysokość, co uniemożliwia jej swobodne umieszczenie w delikatnym zacisku, montowanym w jednośladach.

Na fotografii pokazujemy profesjonalny przyrząd JMP dedykowany do serwisu motocykli. Dzięki swej konstrukcji oraz zastosowanym materiałom osiągnięto zamierzony cel, którym było maksymalne pocienienie płyty rozpierającej przy zachowaniu stabilności i solidności narzędzia. Wysokość ta wynosi zaledwie 5 mm.

Narzędzie wykonano bardzo solidnie i w przemyślany sposób. Wszystko to gwarantuje jego długi czas użytkowania w warsztacie.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 7220651, cena: 199,40

Aby dowiedzieć się więcej o przyrządzie do cofania tłoczków hamulcowych - kliknij tutaj.