Monitorowanie akumulatora


  • 2020-09-28 07:39
 

Wiele osób zastanawia się dlaczego akumulatory motocyklowe dużo częściej niż ich odpowiedniki montowane w samochodach potrafią odmówić posłuszeństwa, czego skutkiem jest brak możliwości uruchomienia silnika. Odpowiedź jest bardzo prosta, o czym piszemy w dalszej części tekstu.

Samochody (głównie osobowe) używane są przez kierowców niemalże codziennie. Rano samochody są uruchamiane, potem przejeżdżają kilkanaście kilometrów, po czym stoją na parkingach i ponownie są uruchamiane, aby wrócić do miejsca garażowania. Innymi słowy, akumulator jest często doładowywany, co znacząco wydłuża jego żywotność.

Z motocyklami jest inaczej. Wiele pojazdów jest uruchamianych 1-2 razy w tygodniu. Podczas jednego wyjazdu pokonują niewiele kilometrów. Zatrzymują się na przerwy dość często, a resztę dni pojazd stoi unieruchomiony w garażu czy na parkingu. Taka nieregularna praca i częste niedoładowanie jest zabójcze dla wielu ogniw, które w konsekwencji ulegają zasiarczeniu, a efektem końcowym jest brak możliwości ponownego naładowania.

Skąd jednak użytkownik ma wiedzieć, że jego akumulator jest w złej kondycji? Jak przeciwdziałać sytuacjom, gdzie załadowaliśmy kufry sprzętem turystycznym, ubraliśmy się odpowiednio do warunków i chcemy W TEJ CHWILI ruszyć w podróż, a rozrusznik nie chce nawet drgnąć?

Niespełna trzy lata temu, wprowadziliśmy do oferty niezwykle nowoczesne i proste w użytkowaniu narzędzie JMP, pozwalające na ciągłe monitorowanie kondycji ogniw rozruchowych zamontowanych w pojeździe. Monitor akumulatora składa się z niewielkiego czujnika dokręcanego do klem akumulatora, łączącego się przez Bluetooth z bezpłatną aplikacją na smartfony lub tablety.

Co więcej, to proste narzędzie jest niezwykle użyteczne w serwisach motocyklowych, do poprawnego diagnozowania stanu akumulatora, układu ładowania i rozruchu. Serwis może zamontować klientowi monitor akumulatora JMP i pozwolić dalej użytkować pojazd. Dane gromadzone są przez okres 31 dni i po ponownym sparowaniu ze smartfonem dają się w prosty sposób oczytać i wyeksportować przez e-mail, Facebook, WhatsApp itp. do arkusza kalkulacyjnego.

Monitor próbkuje napięcie kilka razy na sekundę, dzięki czemu prezentacja wyników jest bardzo dokładna i pomocna w zakresie zdiagnozowania ewentualnych usterek układu ładowania i rozruchu.

Podstawowe dane techniczne:

- Nadaje się do akumulatorów 6 V i 12 V.

- Zasięg komunikacji z telefonem (Bluetooth od 4.0) wynosi około 10 metrów.

- Pobór prądu: około 2 [mA].

- Odwrotna polaryzacja nie uszkodzi ani monitora, ani akumulatora.

- Aplikacja (w języku polskim) dostępna na platformach Apple App Store i w Google Play.

Szczegółowy opis działania dostępny jest w opisie do produktu. Szczegółowa instrukcja obsługi (również w języku polskim) znajduje się w zakładce „Załączniki”.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 7060273, cena: 154,99

Aby dowiedzieć się więcej o monitorze akumulatora JMP - kliknij tutaj.