Klemy akumulatora


  • 2024-03-22 06:37
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Niezliczona ilość użytkowników motocykli i skuterów popełnia pewien podstawowy błąd, który owocuje problemami podczas wiosennego rozruchu. Niestety w wielu przypadkach jest już za późno aby im przeciwdziałać, bowiem błędy czynione są głównie jesienią. Odpowiednie przygotowanie motocykla do pory zimowej nie powinno polegać jedynie na przykryciu go plandeką i ustawieniu w miarę bezpiecznym miejscu.

Jedną z podstawowych awarii, które pojawiają się przy próbie pierwszego odpalenia jednośladu jest nieprawidłowo pracujący układ rozruchowy. Od lat widzimy, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest beztroska w temacie odpowiedniego zabezpieczenia akumulatora, który najczęściej pozostawiany jest w „zimowanym” pojeździe przez wiele miesięcy. Doprowadza się go do tak głębokiego rozładowania, że niestety kończy się to koniecznością zakupu nowego. Przy rosnących cenach części zamiennych wszelkie zaniedbania będą niestety sporo kosztować.

Mniej więcej na początku marca otrzymujemy od naszych klientów sporo niesprawnych akumulatorów. Większość z nich jest poważnie zasiarczonych, co wskazuje na pozostawienie akumulatora w stanie permanentnego rozładowania przez wiele miesięcy. Reklamacje takie są z reguły odrzucane.

Docierają do nas również akumulatory skrajnie zaniedbane. Tak jak na fotografii powyżej. Wystarczy zastosować specjalny preparat konserwująco - hydrofobowy do zabezpieczenia klem, aby nie doprowadzić do podobnych efektów. Akumulator z właściwie zabezpieczonymi klemami, czysty i podłączony do odpowiedniej ładowarki w trybie podtrzymania będzie nam służył latami, co pozwoli poważnie ograniczyć koszty użytkowania jednośladu. Warto o tym zawczasu pomyśleć.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 557.80.05, cena: 42,02

Aby dowiedzieć się więcej o preparacie JMC do klem - kliknij tutaj.