Jak czyścić chłodnicę motocyklową?


  • 2023-05-15 09:11
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

O ile o wymianie oleju silnikowego każdy motocyklista pamięta niczym o urodzinach własnej matki, o tyle o wymianie płynu w chłodnicy przypominamy sobie po 5 latach gdy silnik zaczyna grzać się już podczas wczesnowiosennych wypadów za miasto. Płyn w chłodnicy posiada kilka funkcji. Jedną z nich jest wypłukiwanie z kanałów silnika wszelkich zanieczyszczeń prowadzących do obniżenia skuteczności chłodzenia. A że zanieczyszczeń w układzie potrafi zebrać się sporo, można dowiedzieć się głównie po przeprowadzeniu raz na pewien czas prostej czynności czyszczącej za pomocą przeznaczonych specjalnie do tego celu preparatów.

Jednym z najbardziej skutecznych specyfików dedykowanych do wszelkich typów chłodnic używanych w samochodach i motocyklach jest oczyszczacz chłodnicy firmy Liqui Moly. Ten stosunkowo tani i prosty w użyciu płyn czyszczący uwalnia kanały układu chłodzenia ze wszelkich złogów i depozytów, które potrafią zgromadzić się zarówno w samej chłodnicy jak i wszelkich pozostałych miejscach (głównie w silniku). Systematyczne czyszczenie układu chłodzenia zapobiega awariom pompy wody oraz wszelkich pozostałych elementów układu (czujniki temperatury, termostaty itp.), których nieprawidłowa praca wprost prowadzi do zakłóceń w pracy systemu chłodzenia.

Procedura czyszczenia jest prosta. Wystarczy wlać do układu odpowiednią ilość płynu do czyszczenia, biorąc pod uwagę, że jego 1 litr wystarcza na 50 litrów płynu chłodzącego. Uruchomić silnik i pozostawić go włączonym przez 10-30 min. Potem, wylać wszystko z układu chłodzenia, przepłukać układ dużą ilością wody i na końcu wlać zalecaną przez producenta ilość płynu chłodzącego o zalecanej jakości.

UWAGA! Preparat jest silnie drażniący. Podczas pracy zaleca się stosowanie rękawic i okularów ochronnych!!!

Opakowanie: puszka 1litr. Jedna puszka wystarczy do wyczyszczenia ok. 15 chłodnic motocyklowych.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 557.70.22, cena: 92,00

Aby zamówić preparat do czyszczenia chłodnic Liqui Moly - kliknij tutaj.