Preparat ERC do gaźników


  • 2023-05-20 07:27
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Serwis gaźników w motocyklach, to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w warsztatach motocyklowych. Pomimo niewątpliwej kariery układów wtryskowych wciąż po naszych drogach porusza się setki tysięcy motocykli wyposażonych w układ jednego lub kilku gaźników.

Widać to głównie po ilości sprzedawanych w kompletów naprawczych gaźników. Nie dość, że utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, to co rusz nasza oferta jest uzupełniana o nowe zestawy, przeznaczone do motocykli z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Jednak wysokiej jakości komplet naprawczy to nie wszystko. Aby dokonać skutecznej naprawy należy gaźnik poddać gruntownemu wyczyszczeniu. Niektóre zamożniejsze warsztaty wykorzystują do tego celu myjki ultradźwiękowe. Inne – radzą sobie równie dobrze, wykorzystując do czyszczenia zaawansowane substancje chemiczne, które rozpuszczają szybko i skutecznie wszelkie nagromadzone w gaźnikach osady, których nie da się usunąć metodą mechaniczną.

Jednym z najbardziej popularnych specyfików stosowanych w warsztatach w całej Europie jest preparat firmy ERC. Dostępny jest on w  wersji skoncentrowanej. Przed przystąpieniem do prac należy go rozcieńczyć benzyną, przy czym należy się stosować do następujących wskazówek:

Wariant A. (rozcieńczenie 1:4)

Napełnić komorę gaźnika mieszanką czyszczącą przez wąż odpowietrzający lub wlew benzyny i pozostawić na ok. 2 godziny. W tym czasie nie wolno uruchamiać silnika! W celu opróżnienia należy spuścić płyn z komory pływakowej lub uruchomić silnik i wypalić zawartość komory. Uwaga: Podczas pracy silnika spalane są pozostałości z komory! Należy cały czas monitorować pracę silnika w przypadku niepokojących objawów wyłączyć go.

Wariant B. (rozcieńczenie 1:1)

Umieść zanieczyszczone części w mieszaninie na 2 do 4 godzin (na noc w przypadku silnego zanieczyszczenia), a następnie wypłucz benzyną. Przedtem należy usunąć wszystkie gumowe uszczelki lub części. Stosować odpowiedni pojemnik, aby całe gaźniki były zanurzone w preparacie!

Efekt działania preparatu ERC zaskoczy nawet największych niedowiarków.

Opakowanie: puszka blaszana 1 litr.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 7140338, cena: 83,96

Aby zapoznać się z preparatem ERC do gaźników - kliknij tutaj.