Zestawy Cartridge YSS


  • 2022-07-15 08:15
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Zestaw Cartridge YSS do zawieszeń czyli tzw. wkłady, to popularne rozwiązanie dla użytkowników motocykli sportowych oraz off-road którzy wymagają od zawieszenia więcej niż daje producent w oryginale. Montowane przez producentów zawieszenia są zazwyczaj wystarczające dla przeciętnego użytkownika. Jednak już dla zawodników i amatorów "mocniejszych wrażeń" nie spełniają oczekiwań. Zbyt mała i nieprecyzyjna regulacja lub jej całkowity brak nie daje możliwości dostrojenia przedniego zawieszenia do wagi kierowcy, typu toru, czy charakterystyki wyścigu.

Reagując na te właśnie potrzeby firma YSS stworzyła zestawy Cartridge, które zmieniają zupełnie możliwości przedniego zawieszenia w motocyklu. Spektakularne osiągnięcia firmy YSS w tej dziedzinie w połączeniu z badaniem potrzeb zawodników pozwoliło dopasować konstrukcję wkładów tak, by zapewniały duży zakres regulacji, będąc jednocześnie w zasięgu możliwości finansowych przeciętnego motocyklisty nieposiadającego zamożnych sponsorów.

Producent wyposaża swoje zestawy w typowe sprężyny dla średniej wagi użytkownika, jednak daje możliwość ich wymiany na inne, o większej lub mniejszej twardości. Na tym poziomie użytkowania motocykla, ważne jest, aby dla znacząco lżejszych, często bardzo młodych kierowców lub dużo cięższych użytkowników, a tacy też się zdarzają można było dopasować odpowiednie sprężyny, aby cały zestaw działał właściwie i spełniał swoje zadanie.

Dla przykładu zestaw Cartridge YSS o numerze 7430895 do motocykli KAWASAKI Ninja 400 lub Z400 (na fotografii powyżej) posiadają sprężyny o twardości 8N/mm. Ale producent posiada w ofercie sprężyny zamienne o twardościach 6,5-7-7,5 a nawet 9,5 N/mm. To daje szerokie spektrum możliwości dopasowania zawieszenia do konkretnego kierowcy.

Montaż zestawów Cartridge YSS, to praca głównie dla wyspecjalizowanych serwisów zajmujących się zawieszeniami, których mamy w Polsce kilkanaście. Część z nich to autoryzowane serwisy YSS, którym warto zaufać i powierzyć taką wymianę, gdyż ich doświadczenie w tej dziedzinie znacząco przewyższa wiedzę o zawieszeniach serwisów zajmujących się ogólnie mechaniką motocyklową.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z pełną ofertą zestawów Cartridge YSS - kliknij tutaj.