Zanieczyszczone wtryski


  • 2024-03-01 07:28
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Wiele osób zwraca ostatnio uwagę na zabezpieczenie silnika przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego paliwa. To dobrze, bo jest ono zmorą wielu użytkowników motocykli wyposażonych w instalację wtryskową. Niestety, o ile większe zanieczyszczenia nie przecisną się przez zaporę w postaci filtra paliwa, o tyle mniejsze zrobią to bez większego trudu.

Dla porządku należy zaznaczyć, że większość problemów, z którymi spotykamy się podczas pracy silnika spalinowego nie mamy w zasadzie wpływu. Niesprawne wtryski to zazwyczaj efekt wtórny zanieczyszczeń. Najprzeróżniejsze depozyty, które zakłócają pracę układu wtryskowego są bowiem efektem kilku podstawowych czynników, z którymi w branży motocyklowej trudno jest walczyć. Są nimi: wspomniana wyżej niska jakość paliwa, nieregularność uruchomień silnika (dłuższe postoje), a także brak regularnych inspekcji, przeprowadzanych przez wyspecjalizowane warsztaty motocyklowe. Należy pamiętać, że instalacja wtryskowa jest niezwykle czuła, precyzyjna i wrażliwa na każde zanieczyszczenie.

Jednym ze sposobów dość taniego radzenia sobie z ewentualnością wystąpienia awarii jest regularne płukanie instalacji za pomocą rozpuszczalnych w paliwie preparatów czyszczących. Zawierają one przede wszystkim pochodne ropy naftowej oraz rozmaite substancje tj. dyspergenty i detergenty, które w łatwy sposób usuwają wszelkie złogi i zanieczyszczenia zalegające w instalacji wtryskowej.

Procedura jest banalna i jednocześnie bardzo skuteczna. Wystarczy wlać całą zawartość opakowania do baku z paliwem i regularnie użytkować pojazd. Należy przy tym dodać, że substancje czyszczące nie są cudotwórcami i w przypadku znacznie zaniedbanej instalacji (np. po bardzo długim postoju) mogą nic nie pomóc. Dlatego producent zaleca stosowanie preparatów czyszczących co 6 miesięcy, a w szczególności tuż przed zimowaniem pojazdu.

Jedno opakowanie środka JMC czyszczącego wtryski jest przeznaczone do zmieszania z 10 litrami paliwa. Nadaje się do silników 2T i 4T.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 714.05.58, cena: 46,38 zł

Aby dowiedzieć się więcej o preparacie JMC do czyszczenia wtryskiwaczy - kliknij tutaj.