RK XRE - Nowość 2024


  • 2024-07-03 08:03
 

Japońska firma Takasago Chain, producent znanych i lubianych przez motocyklistów łańcuchów napędowych RK przeprowadza w 2024 roku całkowitą przebudowę oferty łańcuchów przeznaczonych do motocykli szosowych. Popularne łańcuchy serii XSO zostają zastąpione nowym modelem XRE. Zmiana technologiczna jest kolosalna, ale cena pozostaje na poziomie zastępowanych łańcuchów..

Zmiany produktowe dotyczą rozmiarów 428, 520, 525 i 530. Pozostałe w ofercie łańcuchy serii XSO będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Od wielu lat RK stosuje w swoich flagowych modelach łańcuchów uszczelnienia XW-ring. Ta opatentowana przez RK technologia uszczelnień gwarantuje zdecydowany wzrost żywotności łańcuchów poprzez potrójną barierę zabezpieczającą łańcuch przed dostępem brudu i wilgoci. Dotychczas jedynie topowa seria ZXW była wyposażana w to perfekcyjne rozwiązanie technologiczne. Od dziś uszczelnienia XW-ring staja się standardowym rozwiązaniem również w tańszych łańcuchach serii XRE.

Ciekawa jest jednak droga jaką przebyły łańcuchy RK serii XRE zanim trafiły do seryjnej produkcji, a tym samym do naszej oferty. Otóż firma RK zdecydowała się wcześniej solidnie przetestować swoje rozwiązanie i wyposażyła w łańcuchy serii XRE zawodników uczestniczących w wyścigach klasy FIM Endurance World Championship (EWC). Pierwsze próby przeprowadzono już w roku 2019. W teście uczestniczyli zawodnicy teamu Yoshimura SERT, YART, także SRC Kawasaki. Na sukces nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 2022 roku team Yoshimura SERT triumfował w sławnym 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, przejeżdżając z zamontowanym łańcuchem napędowym RK 525 XRE ponad 4500 km bez choćby jednego jego smarowania podczas całej imprezy. To wystarczyło, aby Takasago Chain podjęło decyzję o możliwie szybkim zastąpieniu RX-ringowych łańcuchów XSO nową serią XRE.

Nowe łańcuchy produkowane są różnych kolorach wykończenia i w wielu długościach, dostosowanych do tych, które występują jako wyposażenie fabryczne motocykli. Zachęcamy do używania konfiguratora kompletów napędowych dla szybkiego i bezbłędnego doboru łańcucha i zębatek do konkretnego modelu motocykla.

Dodatkowe informacje techniczne można znaleźć w zakładce „Dane techniczne” w poszczególnych kartotekach produktowych w aplikacji MIKE.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z pełną ofertą łańcuchów RK serii XRE - kliknij tutaj.