Płukanka do silnika


  • 2017-12-06 09:38
 

Znane od lat, a jednak trochę zapomniane. Mowa o płukankach (olejach czyszczących), które w sposób bardzo efektywny wypłukują z silników wszelkie nagary i groźne osady. W większości przypadków, pozwalają na polepszenie sprawności działania tłokowych pierścieni olejowych, gdzie zbierający się nagar prowadzi często do ich blokowania.

Niegdyś oleje czyszczące stanowiły odrębną grupę produktową. Były to zazwyczaj oleje mineralne o bardzo niskim współczynniku lepkości z dużą dawką pakietów czyszczących (detergentów i dyspergentów), które w sposób szybki i kompleksowy usuwały z silnika wszelkie nieczystości. Obecnie, producenci tego typu preparatów oferują je w postaci dodatków do przepracowanych olejów.

Dodatek (płukanka) firmy ERC to wysokiej klasy produkt, który nie zawiera żadnych pochodnych benzyn i rozpuszczalników, ani substancji wpływających na sprawność działania mokrego sprzęgła. Warto pamiętać o okresowym płukaniu układu smarowania w motocyklu zwłaszcza w przypadku, gdy w silniku był lub jest stosowany olej mineralny lub półsyntetyczny. Efekty takiego zabiegu zazwyczaj są bardzo zadowalające.

Sposób użycia: UWAGA! Preparat jest przeznaczony jako dodatek do 4 litrów oleju.

- wlać do oleju silnikowego przed jego okresową wymianą,
- uruchomić silnik i użytkować pojazd przez 150-200 km.
- wymienić olej i filtr oleju.
- zalać silnik nowym olejem.


Opakowanie: 200 ml.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 7140347, cena: 35,19

Aby dowiedzieć się więcej o płukance ERC - kliknij tutaj.