Odrdzewiacz do zbiorników paliwa


  • 2024-01-07 07:03
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Korozja wnętrza baku jest zjawiskiem naturalnym, lecz wielce niepożądanym. Efekt potęgowany jest głównie przez długotrwały postój pojazdu z małą ilością paliwa w zbiorniku. Szybkie i skuteczne poradzenie sobie z tym problemem nie jest łatwe. Chyba, że zastosujemy środki chemiczne do tego celu stworzone.

Zardzewiały zbiornik właściwie uniemożliwia normalną eksploatację motocykla. Można oczywiście podwoić częstotliwość wymiany/czyszczenia filtra paliwa, ale dyskomfort dla użytkownika jest na tyle duży, że warto zastosować sprawdzone metody zmierzające do usunięcia ognisk korozji raz na zawsze. Zwłaszcza, że nie są one nazbyt kosztowne.

Na rynku nie ma zbyt wielu dostawców odpowiednich do tego celu preparatów. Problematykę tą mają doskonale rozpoznaną miłośnicy pojazdów zabytkowych, którzy na co dzień spotykają się z tego typu "zagadnieniami". To właśnie to środowisko rekomenduje preparat FEDOX firmy Fertan. Co ciekawe, preparat ten jest wielorazowego użytku i może służyć w warsztacie całymi latami.

Jak on działa?

FEDOX jest koncentratem, którego należy rozcieńczyć w proporcjach 1 litr koncentratu + 9 litrów wody w temperaturze ok 50-60°C. Roztwór dobrze wymieszać. Wlać do zbiornika na paliwo. Pozostawić na ok, 12 godzin w temperaturze pokojowej, ale co pewien czas obracać zbiornik, aby całe jego wnętrze zostało poddane działaniu preparatu. Po tym czasie zbiornik jest wolny od korozji.

Po użyciu dobrze wypłukać za pomocą benzyny.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, FEDOX nadaje się do ponownego użycia. Można go używać ponownie po przefiltrowaniu np. za pomocą filtra do kawy. Przechowywać w szczelnie zamkniętym i opisanym kanistrze.

Opakowanie: butelka 1 litr.

UWAGA! Preparat jest skrajnie niebezpieczny dla skóry rąk. Zalecamy BEZWZGLĘDNIE używać podczas pracy rękawic ochronnych!

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 5531215, cena: 146,27

Aby dowiedzieć się więcej o preparacie FeDOX - kliknij tutaj.