Łożyska kulkowe


  • 2020-06-09 08:31
 

Początek czerwca to dobry moment, aby przypomnieć sylwetkę walijskiego konstruktora i projektanta konstrukcji stalowych Philipa Vaughana. Mija właśnie 263 rocznica urodzin człowieka, bez którego świat wszelakiej mechaniki wyglądałby dziś zupełnie inaczej.

12 sierpnia 1794 Vaughan złożył w urzędzie dokumenty patentowe przełomowego wynalazku: łożyska kulkowego. Pomimo upływu ponad 200 lat, zasada działania łożysk właściwie się nie zmieniła. Ulepszono technologię ich wytwarzania, powstało setki ich odmian, ale toczące się po bieżni stalowe kulki, opisane szczegółowo w patencie Vaughana toczą się nieustannie w miliardach najprzeróżniejszych urządzeń. Od najmniejszych (średnica ok. 2 mm) stosowanych w pneumatycznych wiertarkach dentystycznych, do największych (średnica ponad 3 m) w urządzeniach typu TBM (wiercenie tuneli metra itp.) łożyska kulkowe są nam w dzisiejszych czasach absolutnie niezbędne.

Nie inaczej jest w branży motocyklowej. Stosowane są w wielu miejscach. Od silnika poczynając na elementach układu jezdnego kończąc.

Nasza oferta łożysk jest duża i bazuje na produktach firm SKF, NTN i KOYO. Ich sprzedaż wciąż rośnie. Szczególnie po uruchomieniu w MIKU wyszukiwania zaawansowanego łożysk. Znalezienie odpowiedniego łożyska (po jego typie, wymiarach, luzie) jest teraz banalnie proste, szczególnie, gdy szukamy łożysk, które nie zostały przyporządkowane do konkretnego modelu motocykla.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena:  od 11,00

Aby zapoznać się z pełną ofertą łożysk kulkowych - kliknij tutaj.