Łańcuchy RK na Rajdzie DAKAR


  • 2021-01-21 11:16
 

Nie ma chyba lepszego miejsca, aby dokonać testu trwałości łańcucha napędowego jak rajd Dakar. Ekstremalne warunki eksploatacji, ogromne obciążenia i ciągła walka o najlepsze pozycje. W rajdzie Dakar nie ma miejsca na improwizacje czy wątpliwe eksperymenty. Wszystkie podzespoły muszą być najlepsze jakie można znaleźć na rynku. Łańcuchy RK serii EXW okazały się być właśnie takie.

Zespoły Bas Dakar KTM Racing i Hero Motosports Team Rally wyposażone zostały wyłącznie w łańcuchy RK serii EXW. Dlaczego właśnie w te? Są one produkowane z myślą o właśnie tego typu wyścigach. Uszczelnienie XW ring gwarantuje, że łańcuch stawi odpowiedni opór niszczycielskiemu działaniu piasków pustynnych i dzięki swoim trzem barierom uszczelniającym nie dopuści do zniszczenia łańcucha. Jego wzmocniona konstrukcja przeciwdziała wyciąganiu się łańcucha w nadmiernym stopniu. Powierzchniowo utwardzane trzpienie gwarantują odporność łańcucha na punktowe przeciążenia związane ze skokami oraz zmianą biegów.

Projektując łańcuch EXW firma RK zbierała latami opinie od kierowców motocykli i quadów, zabierając z paddocków i analizując wszystkie zużyte łańcuchy RK. Na podstawie badań powstał plan na produkcję łańcucha EXW, który uwzględnił postulaty serwisantów i samych kierowców. Dlatego właśnie łańcuchy serii EXW są tak chętnie montowane przez kierowców motocykli i quadów podczas zawodów, które odbywają się w skrajnie ciężkich warunkach zarówno suchych jak i błotnistych.

Łańcuchy napędowe RK serii 520 EXW są dostępne wyłącznie w kolorze złotym

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 126,20

Aby zapoznać się z ofertą łańcuchów RK 520 EXW - kliknij tutaj.