Jak zimą dbać o akumulator?


  • 2023-10-24 05:40
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Sprawa ciągnie się od wielu lat. Jak zwykle po sezonie letnim, wielu użytkowników motocykli zadaje sobie pytanie, czy akumulator powinno się zimą ładować, czy po prostu wystarczy go zanieść do mieszkania i przechowywać w dodatnich temperaturach. Odpowiadamy: akumulator zimą powinien zostać podłączony do odpowiedniej ładowarki, aby wiosną był gotowy do pracy.

Charakterystyczną cechą, która odróżnia ogniwa motocyklowe od samochodowych są długie przerwy w ich użytkowaniu. O ile samochód jest w rodzinie użytkowany niemalże codziennie, o tyle motocykl dość sporadycznie. To właśnie długie przerwy w doładowywaniu „zabijają” gros stosowanych w motocyklach akumulatorów rozruchowych. Większość akumulatorów, które trafiają do nas wiosną na reklamację są niemalże całkowicie zasiarczone, co świadczy o ich niewłaściwym przechowywaniu podczas przerwy zimowej. Oczywiście reklamacje takie są przez nas zazwyczaj odrzucane, co wywołuje wśród użytkowników zrozumiałe niezadowolenie. Jednak po przeprowadzeniu choćby krótkiego wywiadu dotyczącego sposobu przechowywania baterii zimą wynika, że tylko kilka procent użytkowników stosuje się do zaleceń producenta dot. ładowania w czasie dłuższego postoju.

A sprawa jest bardzo prosta, bo...

...wystarczy wyciągnąć akumulator z pojazdu, ustawić go w bezpiecznym miejscu i podłączyć do niego ładowarkę, która pracuje w trybie automatycznego podtrzymania. Dotyczy to wszystkich typów akumulatorów rozruchowych stosowanych w motocyklach. W przypadku instalacji CAN-BUS wystarczy podłączyć kabel ładowania do gniazda zapalniczki, aby ładowarka realizowała swoje zadanie.

Co ciekawe, nasze apele zaczynają powoli przynosić pożądane efekty. W ostatnim roku wyraźnie spadła ilość reklamowanych akumulatorów w stosunku do ogólnej liczby ich sprzedaży. Drożejące od kilku miesięcy akumulatory przyczynią się również do zmiany przyzwyczajeń u wielu właścicieli jednośladów, a to w konsekwencji do dalszego spadku odsetka reklamacji.

Oferta ładowarek JMP jest stosunkowo wąska, ale pokrywa 100% zapotrzebowania. Zabezpiecza wszelkie potrzeby użytkowników motocykli, qadów, a także samochodów osobowych. Posiadając jedną ładowarkę możemy jej używać zarówno do obsługi podtrzymania w porze zimowej akumulatora motocyklowego, jak i do interwencyjnych prac związanych z poprawą kondycji akumulatora samochodowego głównie w porze jesiennej. Wystarczy wybrać odpowiedni model. W ofercie znaleźć też można liczne akcesoryjne kable, dedykowane różnym modelom motocykli lub też zastosowanym przez producentów pojazdów systemom ładowania, w tym CAN-BUS.

Większość oferowanych przez nas ładowarek obsługuje coraz popularniejsze ogniwa litowo-polimerowe. Prosimy zapoznać się przed zakupem z informacją zawarta w aplikacji MIKE lub skonsultować to z naszym sprzedawcą.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 239,99

Aby zapoznać się z ofertą ładowarek JMP - kliknij tutaj.