Filtry powietrza K&N


  • 2018-06-13 10:47
 

Już niemalże co szósty filtr powietrza, który zamawiają nasi odbiorcy to filtr K&N. Tendencja ta utrzymuje się od kilku lat, ale nigdy wcześniej nie była aż tak zauważalna. I nie ma się czemu dziwić, bo komfort ich użytkowania rzeczywiście jest ogromny. I chyba właśnie ten fakt leży u podstaw rezygnacji z filtra jednorazowego na rzecz produktu firmy K&N.

Filtry powietrza firmy K&N są tak skonstruowane, aby uzyskiwać wysoki, praktycznie nieograniczony przepływ powietrza przy jednoczesnym zachowaniu koniecznych poziomów filtrowania zapewniających długą żywotność silnika. Jak ważny jest filtr powietrza w motocyklu niech świadczy choćby to wyliczenie. Każde przejechane motocyklem 100 km „konsumuje” blisko 86 m3 powietrza (przy założeniu, że motocykl spala ok. 7 litrów/100 km). Zatem podróż z Gdańska do Krakowa i z powrotem wymaga przefiltrowania ponad 1000 m3 powietrza!!! To całkiem sporo, zwłaszcza gdy przyjmiemy, że filtry stosowane w motocyklach są dużo mniejsze niż w samochodach. Stąd największym zainteresowaniem cieszą się filtry K&N przeznaczone głównie do motocykli turystycznych, wykorzystywanych często do długich, wielotygodniowych wypraw w dalekie strony.

Filtry powietrza K&N składają się z czterech do sześciu arkuszy gazy bawełnianej ułożonej warstwami pomiędzy dwoma arkuszami aluminiowej siatki drucianej. Taki materiał jest składany harmonijkowo i nasączany olejem, co poprawia zdolność i ogólną wydajność filtrowania. W rezultacie otrzymujemy filtr powietrza, który pozwala na pobranie znacznie większej ilości powietrza do silnika.

Filtry K&N można wielokrotnie myć i używać w motocyklu praktycznie bez ograniczeń. Firma K&N, udziela bowiem gwarancji na jakość produkowanych przez siebie filtrów na dystansie 1,6 miliona kilometrów.

Nie znaczy to, że filtry K&N są całkowicie bezobsługowe. Należy co pewien czas kontrolować stopień ich zanieczyszczenia i w razie zaobserwowania takowych trzeba przeprowadzić ich konserwację (umyć je) za pomocą specjalnych detergentów. Można tą operację przeprowadzić samodzielnie lub zlecić ją warsztatowi. Warsztaty dysponują przemysłowymi opakowaniami detergentów i oleju do nasączania, więc niejednokrotnie może się okazać, że czynność ta wykonywana w warsztacie będzie tańsza od zakupu zestawu do konserwacji.

Wymiana filtra powietrza na wysokoprzepływowy filtr K&N nie wiąże się z koniecznością wymiany jakichkolwiek podzespołów motocykla.

Oferta filtrów powietrza K&N stale się powiększa. Obecnie K&N produkuje ponad 500 różnych modeli filtrów do motocykli oraz kilkadziesiąt typów filtrów przeznaczonych do użytku sportu profesjonalnego.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z pełną ofertą filtrów powietrza K&N - kliknij tutaj.