EICMA - końcowe odliczanie


  • 2021-10-25 05:49
 

Już niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia targów EICMA w Mediolanie. Najwyższy czas zaplanować swój wyjazd. Nie jest jeszcze za późno.

Targi EICMA w Mediolanie, to impreza iście imponująca. Trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy zostałaby ona odwołana. A jednak. W zeszłym roku, z racji na dramatyczną sytuację pandemiczną jaką doświadczali Włosi podjęto decyzje o odwołaniu wszystkich imprez targowych na terenie Włoch. Wszyscy, zarówno organizatorzy, wystawcy i odwiedzający liczą na to, że w tym roku się uda i znów będziemy mogli uczestniczyć w prawdziwym święcie branży motocyklowej w światowym wydaniu.

Targi EICMA, to przede wszystkim wspaniała okazja do zapoznania się z trendami jakie będą obowiązywać w 2022 roku oraz co planują producenci motocykli, akcesoriów i wyposażenia dodatkowego. To również okazja do inspiracji i zaplanowania przyszłych działań. To również, i może przede wszystkim, czas na spotkania i rozmowy z przedstawicielami producentów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wyjaśnią wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na najbardziej zawiłe pytania.

To również okazja, aby spotkać się z nami na naszym stanowisku nr O32 w hali nr 15. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Poniżej kilka istotnych informacji, z którymi prosimy zapoznać się z należytą uwagą.

Na terenie Włoch wciąż obowiązuje stan wyjątkowy, który przedłużono do 31 grudnia 2021. Dlatego należy pamiętać o ważnych restrykcjach, które z racji na COVID-19 zostały tam wprowadzone. Osoby posiadające wydane w Polsce świadectwo szczepienia (tzw. Unijny Certyfikat COVID-19, zwany we Włoszech GREEN PASS), powinny go bezwzględnie zabrać ze sobą w podróż. Dosłownie i w przenośni „otwiera on większość drzwi”. Osoby niezaszczepione powinny wykonać najdalej 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch test molekularny lub antygenowy. Świadectwo jego wykonania musi być w języku włoskim, francuskim, hiszpańskim lub angielskim (nie polskim!!!). UWAGA! Test jest ważny jedynie 48 godzin, więc w przypadku dłuższego pobytu, trzeba wykonać kolejny test w aptece lub przychodni. Jego koszt, to zazwyczaj €15,00. Bez testu lub GREEN PASSu poruszanie się po Włoszech jest niezwykle utrudnione. Nie będzie też można bez któregoś z tych dokumentów wejść na teren targów, restauracji, muzeów, a także podróżować pociągami InterCity na terenie Włoch.

Co więcej, wszystkie osoby, które będą podróżować do Mediolanu, są zobowiązane do wypełnienia dokumentu dPLF, czyli cyfrowego formularza lokalizacyjnego dla pasażerów. Trzeba w nim wskazać dokładne dane związane z podróżą (numer lotu, nazwa lotniska itp.), a także dane pobytowe na terenie Włoch (nazwa i adres hotelu, czas pobytu itp.). Formularz jest dość intuicyjny. Wypełnia się go na stronie internetowej w ciągu kilku minut. Adres strony i wszelkie informacje pomocne podczas wypełniania formularza są dostępne na stronie polskiego MSZ w dziale „Informacje dla podróżujących”.

Pomimo wszystko, sytuacja związana z pandemią zmienia się w Europie dość dynamicznie, więc proponujemy zapoznać się najdalej tydzień przed podróżą z informacjami na stronach ambasad i MSZ, czy jakieś uwarunkowania nie zostały zmienione. Dotyczy to zarówno Włoch jak i wszystkich pozostałych krajów tranzytowych, przez które będziecie Państwo podróżować.
Wciąż są dostępne bilety lotnicze do Mediolanu z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Ceny biletów zaczynają się już od 150,00 zł w jedną stronę.

Aby wygodnie zamieszkać w Mediolanie sugerujemy wybrać jeden z setek hoteli zlokalizowanych blisko dworca Milano Centrale. Jest tam duży wybór hoteli i hosteli o różnym standardzie i zazwyczaj nie trudno znaleźć w nich miejsce, choć im bliżej targów sytuacja ta będzie się zapewne zmieniać. Poza tym z Milano Centrale łatwo jest dojechać na tereny targowe (metro) oraz na wszystkie mediolańskie lotniska (autobus). Czas dojazdu na targi to ok. 35 min. Na lotniska, w zależności od pory dnia od 45 do 70 min.

Pomimo opisanych wyżej utrudnień wszystkich zainteresowanych tematyką motocyklową i zawodowo związanych z branżą serdecznie zapraszamy na targi EICMA. To bez dwóch zdań najlepsza i najlepiej zorganizowana impreza targowa poświęcona motocyklom na świecie.

Aby odwiedzić oficjalną stronę targów EICMA - kliknij tutaj.