EICMA 2017


  • 2017-10-06 11:41
 

Listopad dla większości właścicieli sklepów i warsztatów motocyklowych kojarzy się bez wątpienia z największymi targami motocyklowymi na świecie czyli z EICMA w Mediolanie. Tegoroczna edycja jest trzecią z kolei, gdzie Larsson Polska pojawia się jako wystawca.

Zeszłoroczna edycja targów EICMA, to niezwykle ważne wydarzenie w naszej historii. Odwiedziło nas kilkudziesięciu naszych stałych odbiorców oraz dziesiątki potencjalnych. Owocem niezliczonej ilości spotkań były liczne zmiany w ofercie oraz wskazanie nam zupełnie nowych kierunków rozwoju w zakresie współpracy ze sklepami i warsztatami. To był bardzo dobrze spożytkowany czas, choć wysiłek organizacyjny pamiętamy do dziś.

W tym roku będziemy chcieli skoncentrować się na prezentacji nowych rozwiązań informatycznych oraz przedyskutować nowe pomysły biznesowe, które ujrzą światło dzienne na początku sezonu 2018. Niektóre z nich są gotowe do wprowadzenia, inne czekają na konsultacje z naszymi partnerami, czyli stałymi odbiorcami.

Targi mediolańskie to prawdziwe święto motocyklizmu. W zeszłym roku pojawiło się tam 1143 wystawców z 41 państw. Imprezę obsłużyło blisko 6500 reporterów i fotografów ze 123 państw. Targi odwiedziło o 20% więcej klientów biznesowych niż w 2015 roku. Klientów detalicznych nie sposób było zliczyć, ale szacujemy, że było ich około 1 miliona! I nie ma się czemu dziwić, gdyż EICMA w Mediolanie, to rzeczywiście wspaniała i dobrze zorganizowana impreza. Jedno z największych centrów targowych w Europie, doskonale skomunikowane z centrum miasta zachęca swoim wspaniałym klimatem do poświęcenia 1-2 dni na spotkania lub choćby zapoznanie się z pełna ofertą producentów części, akcesoriów i motocykli. To właśnie podczas targów EICMA pojawiają się wszystkie nowości na 2018.

Aby odwiedzić Mediolan nie trzeba się nadto trudzić. Z większości polskich lotnisk, kilka razy w tygodniu, latają tam samoloty przede wszystkim tanich linii, gdzie bilety można nabyć już w cenie poniżej 100 PLN w jedną stronę. Hotele w Mediolanie są drogie, ale połowa z nich, to małe biznesy rodzinne, gdzie nocleg zazwyczaj zamyka się w kwocie 200 PLN za osobę. Wejście na targi jest darmowe dla wszystkich właścicieli biznesów motocyklowych. Wystarczy przedłożyć wizytówkę i wypełnić krótki formularz, aby otrzymać bezpłatną wejściówkę. Klienci detaliczni są niestety zobowiązani do zapłaty 21 € (w przedsprzedaży 19 €) za jeden bilet. Cena jest wysoka, bo targi EICMA, to impreza stricte branżowa, skierowana do biznesu.

Zapraszamy zatem wszystkich naszych stałych odbiorców do krótkiego odpoczynku od codziennych zajęć i odwiedzenia nas na hali 11, stanowisko E11. Targi trwają od 7-12 listopada. Pierwsze dwa dni są zarezerwowane wyłącznie dla klientów biznesowych i detaliści nie są wówczas wpuszczani.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielą Państwu wasi opiekunowie działający w terenie.

Serdecznie zapraszamy!