Droższe, ale… tańsze


  • 2022-01-24 11:44
 

Sprzedaż filtrów powietrza K&N rośnie nieprzerwanie od wielu lat. Mimo, że filtry K&N są znacząco droższe od swych jednorazowych zamienników, to wielu klientów decyduje się na to rozwiązanie, a jednocześnie brak głosów, aby ktokolwiek tego czynu żałował. Postaramy się zdiagnozować w dalszej części tekstu dlaczego tak się dzieje.

Bez wątpienia filtry wysokoprzepływowe K&N są ciekawym rozwiązaniem dla większości motocyklistów. Świadczy o tym ich stała, niesłabnąca popularność. Najważniejsze jest to, że montaż filtra K&N nie wymaga jakichkolwiek przeróbek ani dodatkowych regulacji. Filtry dostarczane są w stanie gotowości do natychmiastowego montażu.

Możemy wyróżnić 4 grupy klientów, którzy najczęściej decydują się na zakup tego typu filtrów:

1.    Użytkownicy motocykli sportowych. Ta grupa motocyklistów już dawno przekonała się, że filtry K&N, to rozwiązanie dla nich. Zapewniają one niezakłócony, pełny przepływ powietrza nawet, a może i szczególnie, w warunkach największego na nie zapotrzebowania, czyli przy największych, osiągalnych obrotach silnika. Ci użytkownicy, najczęściej zaraz po zakupie pojazdu, decydują się na zmianę filtra na wysokoprzepływowe filtry K&N.

2.    Turyści długodystansowi. Dla nich filtry K&N, to przede wszystkim gwarancja długich przebiegów bez konieczności zajmowania się filtrem powietrza (jego wymiany). Pamiętajmy, że filtry K&N wystarczą na ponad 1 mln. km przebiegu, co gwarantuje im praktycznie dożywotni czas użytkowania w motocyklu.

3.    Użytkownicy najnowszych motocykli. Ta grupa klientów kupuje filtry K&N z pobudek czysto ekonomicznych. Producenci jednorazowych zamienników „wypuszczają” na rynek nowe filtry z opóźnieniem ok. 6-12 miesięcy od pojawienia się na rynku nowego modelu. K&N reaguje dużo szybciej. Najczęściej po 2 miesiącach od wprowadzenia do sprzedaży nowego modelu motocykla filtr K&N jest już dostępny w sieci autoryzowanych dystrybutorów. Co więcej, oryginalne filtry powietrza, dostępne w sieci ASO są na tyle drogie, że niejednokrotnie filtr K&N może się okazać po prostu tańszym rozwiązaniem.

4.    Właściciele klasyków. Tutaj liczy się zupełnie co innego. Pieniądze najczęściej nie grają roli. Liczy się.. dobre samopoczucie właściciela i świadomość, że ich wymuskany, wydmuchany, wypucowany motocykl dostaje najlepsze z możliwych rozwiązań dostępnych na rynku. Właściciele takich pojazdów, to rzeczywiście nasi najlepsi klienci.

Bez względu na wszystko, filtry K&N zapewniają im użytkownikom komfort, polegający na tym, że o filtrze powietrza można właściwie zapomnieć. Poza coroczną konserwacją, którą można przeprowadzić w domu nic więcej z raz zamontowanym filtrem robić nie trzeba. Cena filtra, mimo że przewyższa cenę rozwiązania jednorazowego niekiedy trzykrotnie, w konsekwencji może okazać się rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym.

Oferta filtrów K&N jest rzeczywiście przeogromna. Firma nie zapomina o użytkownikach starszych motocykli, zupełnie nowych, a także o pojazdach niszowych lub niskoseryjnych.

Wszystkie filtry zostały przyporządkowane do motocykli.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z pełną ofertą filtrów powietrza K&N - kliknij tutaj.