Dokuczliwy pisk hamulców


  • 2019-01-28 09:35
 

Ta przypadłość rzeczywiście jest nie do zniesienia. Mimo zachowania daleko idącej staranności, niekiedy po wymianie klocków hamulcowych na nowe, nie możemy się pozbyć dokuczliwych pisków, dobywających się z układu hamulcowego. Choć wiele osób twierdzi, że przyczyną tego stanu jest miernej jakości okładzina hamulcowa, to prawda leży zazwyczaj gdzieś pośrodku.

Niestety. Czynników, które mogą powodować piski jest mnóstwo. Od niskiej jakości klocków, po niepoprawnie działającą pompę. Najczęściej jednak znany "ze słyszenia" pisk to nic innego jak wibracje, które pojawiają się pomiędzy tłoczkiem, a tylną ścianą klocka hamulcowego. Często, po rozgrzaniu hamulców piski ustępują.

Jeśli mimo zastosowania odpowiednich środków chemicznych pisku nie dało się wyeliminować, wówczas należy zastosować specjalny podkład TRW, umiejscawiany pomiędzy tłoczkiem (tłoczkami), a tylną ścianką klocka. Podkład jest samoprzylepny, co pozwala na jego szybki i łatwy montaż. Wydatek nie duży, a efekt niezwykle zadowalający.

Zestaw składa się z 4 sztuk samoprzylepnej folii wielowarstwowej o wymiarach 80 x 40 mm.

Mimo wszystko zachęcamy, aby wszelkie prace związane z układem hamulcowym były wykonywane w wyspecjalizowanych warsztatach motocyklowych, posiadających odpowiednią wiedzę, doświadczenie i narzędzia. Należy pamiętać, że po każdej operacji związanej z wymontowaniem klocków z zacisków, układ hamulcowy powinien zostać bezwzględnie odpowietrzony.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: 23,59

Aby kupić podkład zapobiegający piskom w układach hamulcowych - kliknij tutaj.