Czym czyścić ręce w warsztacie?


  • 2023-04-24 05:47
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Sprawa nie jest bez znaczenia. Od wielu lat temat powraca szczególnie podczas wiosennego szczytu i pomimo starań ze strony właścicieli warsztatów wydaje się, że problem z roku na rok jest poważniejszy. Chodzi o liczne schorzenia skóry rąk, na które cierpią mechanicy.

Agresywna chemia warsztatowa, brak odpowiednich zabezpieczeń oraz nieprawidłowe schematy postępowania prowadzą wprost do poważnych problemów skórnych, z którymi z czasem coraz trudniej się walczy. Zjawisko to znane jest w całej Europie dlatego w wielu krajach wprowadzono lokalne regulacje prawne zmuszające właścicieli warsztatów do podejmowania zdecydowanych działań zmierzających do przeciwdziałania problemom zdrowotnym swoich pracowników.

W Polsce przepisy są bardzo ogólne i ograniczają się do konieczności zapewnienia mechanikom środków ochrony, które spełniają normy określone w licznych ustawach i regulaminach.

Problem w tym, że nawet najdrobniejsza choroba dermatologiczna skóry rąk kwalifikuje mechanika do zwolnienia lekarskiego i konieczności długotrwałego leczenia. W warunkach niedoboru kadr w warsztatach taka sytuacja może doprowadzić do poważnych strat i w konsekwencji do niezadowolenia klientów z czasu naprawy.

Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć niezliczoną ilość preparatów do czyszczenia rąk ze smarów. Wszystkie one spełniają określone normy, ale większość z nich zawiera agresywne chemikalia (rozpuszczalniki), które wykazują dużą skuteczność myjącą, ale w długim okresie wpływają fatalnie na stan skóry.

Dlatego od lat w naszej ofercie znajduje się bardzo skuteczna pasta JMC do mycia rąk, której bazą jest pulpa drzewna oraz w większości obojętne dla skóry rąk środki myjące (szare mydło) oraz nawilżające (oleje roślinne). To rozwiązanie jest szczególnie popularne w Niemczech, gdzie od lat jest stosowane przez tysiące warsztatów. Pasta jest dostępna w różnej wielkości opakowaniach. Sugerujemy wypróbować ją w warsztacie. Gwarantujemy, że mechanicy będą zadowoleni.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 30,22

Aby dowiedzieć się więcej o paście do rąk JMC - kliknij tutaj.