„Czarny koń” wśród łańcuchów


  • 2020-01-23 12:20
 

Po ponad 2 latach od wprowadzenia do obrotu w Polsce kolorowych łańcuchów napędowych japońskiej firmy RK czas na wstępne podsumowania. Nie ukrywamy, że byliśmy mocno zaskoczeni popularnością tego rozwiązania. Okazało się bowiem, że wielu motocyklistów decydując się na wymianę kompletu napędowego decydowało się „ubarwić” swój pojazd za pomocą kolorowego łańcucha, który zamontowany na dualnych zębatkach rzeczywiście wygląda niezwykle ciekawie.

Motocykliści wyraźnie podzielili się na dwie grupy. Pierwsza, to grupa osób, które robią wszystko, aby ich motocykl był możliwie najbardziej kolorowy, druga, to jej całkowite przeciwieństwo.  Wszystkie elementy dodatkowe muszą być czarne. Polowanie na tego typu rozwiązania trwa w najlepsze.

Dotyczy to również łańcuchów napędowych. Pośród najchętniej kupowanych kolorowych łańcuchów napędowych jest… czarny. Analizując przyporządkowania, kupowane łańcuchy montowane są głównie w motocyklach sportowych i sportowo-turystycznych o dużych pojemnością, a co za tym idzie dużych mocach. Co więcej, średni wiek motocykla zazwyczaj nie przekraczał 5 lat.

Na szczęście firma RK ma dla nich doskonałe rozwiązanie, czyli łańcuchy serii GXW i ZXW. Te ostatnie przeznaczone są do motocykli najmocniejszych (do poj. 1400 ccm w przypadku łańcucha w rozmiarze 530).

Widać, że po kilkuletniej fascynacji złotymi łańcuchami przyszła moda na czarne. Prawdę mówiąc, nie jesteśmy zdziwieni, bowiem czarny łańcuch napędowy rzeczywiście wygląda… nietuzinkowo.

Zwracamy uwagę, że w konfiguratorze napędowym istnieje możliwość prostej i czytelnej zmiany łańcucha, który zostanie dostarczony wraz z zębatkami.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.