Bezpieczne mocowanie bagażu


  • 2018-07-28 06:06
 

Sprawa jest bardzo poważna, bo bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo podróżowania motocyklem po drogach publicznych. Choć większość kierowców doskonale zdaje sobie z tego sprawę, to nie zawsze podchodzi do zamocowania bagażu do motocykla z należytą powagą i starannością.

Dodatkowo, w ostatnich latach znacząco wzrosła średnia prędkość podróżowania po naszych drogach, głównie za sprawą zdecydowanej poprawy siatki połączeń drogowych. Mamy do dyspozycji sporo dróg ekspresowych oraz autostrad, które znacznie skracają czas przemieszczania się po kraju. Podróż z prędkością 140 km/h na długim odcinku prostej drogi powoduje uśpienie czujności kierowcy i przeoczenie niebezpiecznych dla bezpieczeństwa jazdy zjawisk. Nawet drobne poluzowanie się bagażu podczas jazdy może spowodować ogromne niebezpieczeństwo utraty części przewożonego ładunku. Co gorsza, bywało, że kierowca zorientował się o tym po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zdarzenia.

Kierowcy motocykli z innych państw, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w podróżowaniu często stosują podwójne zabezpieczenia bagażu, używając dodatkowych pasów lub gum. Widać to głównie u kierowców ze Skandynawii i zachodniej Europy. Pamiętajmy bowiem, że nawet najlepszej jakości kufry, podczas drobnej kolizji (np. wywrotki na polu namiotowym) mogą wykrzywić zestaw montażowy lub wyrwać zaczepy lub zamki. Wówczas brak dodatkowego pasa może zniweczyć dalszą część wycieczki lub zmusić do nabycia nowego zestawu.

W naszej ofercie znajduje się dość pokaźna grupa drobnych elementów niezbędnych do bezpiecznego mocowania bagażu. Do najpopularniejszych rozwiązań wśród motocyklistów należą najprzeróżniejsze ekspandery zakończone wygodnymi i mocnymi haczykami. Tego typu rozwiązania są bardzo uniwersalne i doskonale zabezpieczają przewożony bagaż.

Na zdjęciu powyżej, jeden z najpopularniejszych elementów mocujących czyli ekspander 8 ramienny JMT z metalowymi haczykami.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 5,30

Aby zapoznać się z pełną ofertą ekspanderów motocyklowych - kliknij tutaj.