Znakowanie śrub i nakrętek


  • 2022-09-05 13:30
 

Połączenia gwintowe są bardzo wygodne i powszechnie stosowane w większości urządzeń mechanicznych, w tym w motocyklach, skuterach czy quadach. Jednakże w pewnych newralgicznych miejscach producenci stosują specjalne znakowanie tych połączeń. Po co to robią?

Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo. Poprawnie dokręcone śruby czy nakrętki znakuje się i uszczelnia na linii montażowej aby się nie odkręcały. Jest to także znacznik kontroli jakości, że dane połączenie zostało sprawdzone. Najczęściej stosuje się znakowanie w układach takich jak hamulce, układ jezdny, kierowniczy itp. Jednak jeśli połączenie gwintowe z jakiś przyczyn się jednak poluzuje, to użytkownik lub mechanik może łatwo to zauważyć i w porę zareagować.

W naszej ofercie dostępne są od lat typowe kleje do gwintów, jednak PETEC LACK, to preparat przeznaczony właśnie do znakowania i uszczelniania takich miejsc, gdyż po przeprowadzonym serwisie motocykla stare oznaczenia zazwyczaj przestają się pokrywać (nie są w jednej linii) oraz są mało widoczne, uszkodzone lub w ogóle ich nie ma, gdyż śruby lub nakrętki zostały wymienione na nowe. W takich przypadkach należy po dokręceniu właściwym momentem obrotowym oznaczyć połączenie w taki sposób, aby o ile to możliwe, było łatwo widoczne (możliwe do szybkiego skontrolowania).

Kolor: czerwony.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 557.90.01, cena: 56,90

Aby dowiedzieć się więcej o preparacie TETEC - kliknij tutaj.