Sześciodniówka teraz z RK


  • 2019-08-28 07:58
 

Po niewątpliwych sukcesach w segmencie wyścigów szosowych (głównie w MotoGP oraz wyścigach na wyspie Man), japoński producent łańcuchów napędowych firma RK Takasago Chain, zdecydował się na sponsoring kultowych zawodów enduro czyli ISDE, zwanej w Polsce Sześciodniówką.

Organizowane od ponad 65 lat zawody ISDE (International Six Days Enduro), to święto, którego nie da się porównać z żadną podobną imprezą. Pierwsze zawody odbyły się w Anglii w roku 1913, a od 1949 roku ISDE na stałe zagościła w oficjalnym kalendarzu imprez motocyklowym FIM. Jak sama nazwa wskazuje, Sześciodniówka trwa 6 dni, a zawodnicy muszą w tym czasie przejechać ok. 1500 km w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych. Do dzisiaj Sześciodniówka 4 razy gościła w Polsce. Najbliższe zawody odbędą się w połowie listopada w Portugalii.

W swojej ofercie RK posiada specjalnie skonstruowany łańcuch napędowy, który gwarantuje przejechanie 1500 km w najtrudniejszych, terenowych warunkach. Z uwagi na jego walory jest on powszechnie stosowany przez wiele teamów startujących w Sześciodniówce. Specjalnie wzmocniony, XW-ringowy łańcuch EXW, przeznaczony jest do stosowania zarówno w sporcie amatorskim jak i zawodowym w motocyklach i pojazdach klasy ATV. Jest odporny na punktowe naprężenia powodowane przez kamienie i skoki.

Z racji na rozpoczęcie współpracy z FIM, RK wprowadzi do sprzedaży specjalne opakowania łańcuchów serii 520EXW z oznaczeniem SIX DAYS. (patrz fotografia poniżej).

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z ofertą łańcuchów RK EXW - kliknij tutaj.