Smar Hitachi HUCO


  • 2024-01-24 10:45
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Serwisowanie motocykli nie polega tylko na naprawie zgłoszonych przez klienta usterek czy na szukaniu źródła niepokojących dźwięków wydobywających się z okolic silnika. Dobry mechanik pamięta przede wszystkim o okresowych inspekcjach pojazdu, wiedząc, że lepiej jest zapobiegać niż... naprawiać.

Jedną z typowych usterek, z którymi boryka się mnóstwo właścicieli jednośladów jest tzw. wypadanie zapłonu, które może nie eliminuje zupełnie motocykla z użytku, jednak przysparza wiele problemów z rozruchem i poprawną pracą silnika. Dzieje się tak zazwyczaj na skutek przebić w okolicach świecy. Ale skąd te przebicia?

W związku z wieloletnim użytkowaniem pojazdu uszczelnienia kanałów na świece zapłonowe mogą być spękane. Ponadto w kanałach gromadzą się zanieczyszczenia i wilgoć. Wszystko to skutkuje niekontrolowanymi przebiciami. Podobna sytuacja występuje w okolicy połączenia fajki z terminalem świecy. To natomiast owocuje pojawieniem się ognisk korozji, co z kolei prowadzi do zapiekania się złączy i poważnych problemów z demontażem.

By przeciwdziałać takim sytuacjom przy okresowej wymianie świec dobrze jest stosować specjalny smar HITACHI HUCO. Zapobiega on wnikaniu wilgoci oraz pokrywaniu się izolatorów zanieczyszczeniami chemicznymi, które mogą ułatwić przeskok iskry po zewnętrznych powierzchniach świec zapłonowych.
Smar jest odporny na wysoką temperaturę (do +290°C) i co ważne jest dielektrykiem czyli nie przewodzi prądu elektrycznego.

Aplikuje się go w niedużej ilości na fajki, izolator oraz gwint terminala świecy.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 557.00.07, cena: 42,57

Aby dowiedzieć się więcej o smarze Hitachi HUCO - kliknij tutaj.