Przed zimą zadbaj o łańcuch


  • 2019-11-15 06:48
 

Rzeczą naturalną jest, że łańcuch napędowy oraz zębatki w motocyklu zużywają się po kilkunastu tysiącach przejechanych kilometrów. Tak w istocie jest. Niestety wymiana zestawu napędowego wiąże się z dość dużym wydatkiem, który nie jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku zestawów do motocykli o wyższych pojemnościach.

Dodatkowo, większość (szkoda, że nie wszyscy) motocyklistów wie, że łańcuchy motocyklowe należy systematycznie smarować, aby przedłużyć ich żywotność.

Niestety już całkiem niewielu użytkowników jednośladów zdaje sobie sprawę, że najczęstszą przyczyną krótkiego "życia" łańcucha jest korozja, która penetrując ruchome części łańcucha potrafi skrócić jego żywotność nawet o 30%. Nie wystarczy bowiem jedynie smarować łańcucha; należy go również czyścić, szczególnie gdy jego powierzchnia jest obklejona zanieczyszczeniami, takimi jak piach czy błoto. Potraktowanie łańcucha kolejną warstwą smaru powoduje jedynie zakonserwowanie zanieczyszczeń, co potęguje powolną penetrację rdzy.

Od dłuższego czasu w naszej ofercie znajduje się specjalistyczna szczotka do czyszczenia łańcuchów. Nadaje się ona do wszystkich rozmiarów i typów motocyklowych łańcuchów napędowych. W normalnych warunkach szczotka ta wystarczy użytkownikowi na wiele lat. Wystarczy raz na 2-3 tys. przejechanych kilometrów użyć jej wraz ze zmywaczem do zanieczyszczeń (tzw. chain cleanerem), aby skutecznie usunąć z łańcucha wszelkie zanieczyszczenia i stary smar.

Sumiennie wykonane czyszczenie i smarowanie łańcucha przed pozostawieniem motocykla na długie zimowe miesiące w garażu lub na parkingu, pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki na wiosnę.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Numer katalogowy produktu: 722.27.97, cena: 41,21

Aby dowiedzieć się więcej o szczotce do łańcuchów - kliknij tutaj.