Podwyższamy/obniżamy zawieszenia


  • 2022-03-10 07:29
 

Problem z wysokością siedziska w motocyklach doświadczany jest przez kierowców od wielu lat. Zbyt niski wzrost kierowcy jest problemem podczas postoju np. przed sygnalizatorem. Zbyt wysoki, dla odmiany, to ogromny dyskomfort podczas dłuższych wyjazdów. Na szczęście wymyślono stosunkowo tani i bezpieczny sposób radzenia sobie z tym tematem.

Oferta firm TRW i MFW zabezpiecza zapotrzebowanie wielu właścicieli najpopularniejszych motocykli w specjalne elementy obniżające lub podwyższające tylne zawieszenie. W zależności od modelu pojazdu są to czasem specjalnej konstrukcji detale z blachy nierdzewnej, czasem sprężyny, a innym razem złożone elementy łożyskowane. Co ważne, tego typu ingerencja w konstrukcję motocykla, wymaga zastosowania detalu homologowanego. WSZYSTKIE PRODUKTY FIRM TRW I MFW TAKOWĄ HOMOLOGACJĘ POSIADAJĄ.

Należy przy tym pamiętać, że obniżenie wysokości tylnego zawieszenia może skutkować problemami z boczną stopką. Należy bezwzględnie skontrolować czy nie należy zmodyfikować przy tej okazji jej konstrukcji. Zazwyczaj taka modyfikacja nie jest konieczna, ale producenci uczulają na ten aspekt.

I jeszcze jedna uwaga. Z racji na bezpieczeństwo użytkowników zalecamy, aby montaż ww. elementów został przeprowadzony w profesjonalnym warsztacie motocyklowym, posiadającym odpowiednią wiedzę i doświadczenie w montażu tego typu elementów.

Wszystkie towary zostały przyporządkowane do motocykli.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z ofertą elementów obniżających zawieszenie - kliknij tutaj.

Aby zapoznać się z ofertą elementów podwyższających zawieszenie - kliknij tutaj.