Nowość! Zębatki dualne ZF


  • 2017-05-31 09:43
 

Idea łączenia lekkiego duraluminium ze stalą znana jest w "branży zębatkowej" od wielu lat. Firmą, która rozpowszechniła tą technologię jest bez wątpienia SUPERSPROX, której produkty jeszcze jakiś czas temu były również w naszej ofercie. Ale wydaje się, że SUPERSPROX ma nowego, bardzo silnego konkurenta. Jest nim polska firma ZF Sprockets, której zębatki właśnie trafiają do naszej oferty.

Historia rozwoju pomysłu na zębatki dualne jest bardzo prosta. Otóż chęć obniżenia masy pojazdu łączyła się z koniecznością zastosowania do produkcji zębatek lekkich materiałów. Pomimo używania najlepszych dostępnych na rynku surowców i technologii nikomu nie udało się uzyskać podobnej do stali odporności na ścieranie. Rozwiązanie było tylko jedno. Wyprodukować tyle co się da z aluminium. Resztę - ze stali. Ta reszta, to wieniec z zębami, który doskonale spełnia oczekiwania kierowcy względem trwałości tylnego koła zębatego. Dodatkowo, duraluminium można dowolnie barwić za pomocą technologii anodowania, co pozwala na uatrakcyjnienie produktu finalnego.

Produkty firmy ZF Sprockets znane są od lat praktycznie w całej Europie za wyjątkiem... Polski. Docenione przez liczne teamy wyścigowe oraz przez rzesze klientów indywidualnych są znaczącą marką zębatkową głównie w sportach enduro/cross. Poza tym, zębatki ZF są fabrycznie montowane w motocyklach marki BETA.

Oferta zębatek dualnych ZF obejmuje obecnie ponad 120 pozycji asortymentowych. Docelowo spodziewamy się ok. 200 różnych modeli. Trwają poza tym prace nad ofertą przeznaczoną do motocykli szosowych.

Wszystkie zębatki ZF można konfigurować z łańcuchami w nowym konfiguratorze napędowym w aplikacji MIKE.

Na fotografii powyżej zębatka przeznaczona do różnych modeli motocykli KTM.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.Cena: od 150,00

Aby zapoznać się z pełną ofertą zębatek ZF - kliknij tutaj.