Łańcuchy RK MXU


  • 2021-04-07 15:06
 

Początek sezonu, to najlepszy moment, aby rozpoznać najnowsze osiągnięcia technologii, które znacząco wpływają na komfort jazdy motocyklem i potrafią w ogromnym stopniu wpłynąć na koszty realizacji swojej pasji. Łańcuchy napędowe należą do najdroższych podzespołów motocykla, dlatego odpowiedni ich dobór do zastosowań powinien leżeć u podstaw wszelkich decyzji. Czy tak jest?

Chyba jednak nie do końca. Jako dystrybutor 4 różnych producentów łańcuchów napędowych (RK, DID, JMT i JT) co rusz obserwujemy podejmowanie całkowicie nieracjonalnych decyzji przez wielu naszych klientów. Co ciekawe, w większości przypadków udaje nam się przekonać ich do zmiany dokonanego wyboru. Problem leży w braku podstawowej wiedzy o przeznaczeniu konkretnego typu łańcucha i odpowiednim doborze jego jakości do rodzaju pojazdu oraz sposobu jego użytkowania. Pomimo niezliczonych „akcji edukacyjnych” wciąż borykamy się z podobnymi problemami. Dlatego w ciągu najbliższych kilku miesięcy postaramy się na naszej stronie www przedstawić zalety niektórych „nieoczywistych” typów łańcuchów, wskazując ich zalety, a czasem też ich wady.

Dziś słów kilka o niezwykle zaawansowanym technologicznie łańcuchu uszczelnionym za pomocą UW-ringów, który dedykowany jest wszystkim amatorom sportów enduro.

Kiedy w roku 1999 firma RK wprowadziła do sprzedaży łańcuchy UW-ringowe branża motocyklowa nie mogła wprost w to uwierzyć, że technologia obróbki gumy (materiałów gumowych) mogła osiągnąć taką doskonałość. Niezwykle cienki profil z potrójną barierą ochrony doskonale zabezpiecza łańcuch przed penetracją wilgoci i jednocześnie nie powoduje zwiększenia jego szerokości.

UW-ringi znalazły swe zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się waga i wytrzymałość. Produkuje się z ich wykorzystaniem łańcuchy do motocykli zabytkowych (typ UVW), do motocykli wyścigowych (UWR), ale przede wszystkim do motocykli enduro (MXU), gdzie zyskały ogromną popularność głównie dzięki Grahamowi Jarvisowi. Nie bez znaczenia są też osiągnięcia zawodników podczas popularnych sześciodniówek. Tam też łańcuch RK MXU był i jest powszechnie stosowany przez wiele teamów. Możemy zaliczyć do nich m.in.: FMF KTM Factory Racing Team, GasGas Factory Racing Enduro i Honda Racing RedMoto World Enduro Team.

RK MXU, to łańcuch rzeczywiście bardzo dobry. Stanowi on klasę samą w sobie. Małe opory tarcia, niezwykle niska waga (13,8 g/ogniwo) i perfekcyjne zabezpieczenie przeciwwilgociowe gwarantuje, że  łańcuchy tego typu potrafią „znieść” na prawdę wiele. Dostępne są w rozmiarze 520 w kolorze podstawowym i złotym.

Nadają się do motocykli o pojemności do 500 ccm.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z ofertą łańcuchów RK 520MXU - kliknij tutaj.