Kanistry dla podróżników


  • 2022-06-22 05:14
 

O ile w Polsce większość stacji paliw działa w trybie całodobowym, o tyle już za granicą możemy spotkać się z sytuacją, że stacja jest zamykana ok. 19:00. Taka „niespodzianka” może narobić wiele problemów i zmusić nas do organizowania sobie przymusowego noclegu w miejscu, w którym tego nie planowaliśmy.

Od początku pandemii daleka turystyka motocyklowa przeżywa prawdziwy renesans. Wyraźnie zaczynamy podążać za ugruntowanym trendem zachodnioeuropejskim, gdzie dwutygodniowe wypady motocyklowe w dalekie zakątki Europy nie są niczym nadzwyczajnym. Warto jednak pamiętać, aby do takiego wyjazdu dobrze się przygotować, przewidując zdarzenia… nieprzewidywalne. Możemy do nich zaliczyć niespodziewane problemy z zakupem paliwa.

W krajach takich jak Włochy, Grecja czy Francja wiele mniejszych stacji paliw działa w określonych godzinach i poza nimi zakup benzyny jest właściwie niemożliwy. Choć systematycznie rośnie ilość stacji wyposażonych w samoobsługowe terminale na karty kredytowe, które umożliwiają zakup paliwa również w porze nocnej, to warto uniezależnić się od kaprysu losu i ZAWSZE mieć przy sobie bezpieczny zapas paliwa, który pozwoli na dotarcie np. do najbliższego kempingu.

Oferta kanistrów o niskiej pojemności nie jest duża, ale pokrywa zapotrzebowanie każdego motocyklowego podróżnika w 100%.  Wyprodukowano je z wysokiej jakości materiału HDPE, a niektóre z nich są dostosowane do wożenia poza bagażem. Są mocne, szczelne i bezpieczne. Posiadają ponadto odpowiednie oznaczenia homologacyjne, które nierzadko są kontrolowane przez policjantów podczas kontroli drogowej (głównie w Czechach, Austrii i w Niemczech). Oferta obejmuje kanistry o różnej pojemności.

UWAGA! Nigdy nie napełniać kanistra po sam brzeg. Przewożone w kanistrze paliwo wymaga zachowania stosownej poduszki powietrznej!

Na fotografii kanister o pojemności jednego litra z przelotkami umożliwiającymi dopięcie go do bagażu za pomocą taśmy bagażowej o szer. 25 mm.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: 50,37

Aby zapoznać się z ofertą kanistrów - kliknij tutaj.