Jak zadbać o skórę rąk?


  • 2018-12-18 13:52
 

Problem pojawia się z dużą intensywnością tuż po rozpoczęciu sezonu. Liczna grupa mechaników uskarża się na różnego typu dolegliwości związane z ekspozycją skóry rąk na drażniące działanie różnego typu substancji chemicznych, z którymi przychodzi "współpracować" podczas codziennych prac warsztatowych.

Pewnym rozwiązaniem są coraz popularniejsze w naszym kraju rękawice przeznaczone do pracy w warsztacie. Niestety, nie każdy mechanik jest w stanie w nich pracować. Pozostaje wówczas odpowiednia gama profesjonalnych środków zabezpieczających i myjących, dzięki którym skóra rąk będzie elastyczna i gotowa do codziennych wyzwań.

Oferta JMC obejmuje kilka interesujących pozycji, w które warto się wyposażyć, aby ograniczyć do minimum przerwy w pracy. Poniżej kilka słów o każdej z nich.

JMC pasta do zabezpieczania rąk przed brudem 1L

Pasta zabezpieczająca dłonie firmy JMC jest tradycyjnym środkiem ochrony skóry w czasie pracy z zabrudzeniami oleistymi i tłustymi. Szczególnie przydatny w pracach warsztatowych. Pasta JMC nie dopuszcza do zabrudzenia rąk w sposób uniemożliwiający ich domycie.

Chroni skórę przy pracy z:

- olejami, tłuszczem,
- lakierem,
- grafitem, sadzą, smołą,
- produktami bitumicznymi,
- klejami,
- żywicą, poliestrem,
- masą silikonową, włóknem mineralnym.

Pastę JMC wsmarować przed podjęciem pracy niewielką ilość preparatu (mniej więcej objętość orzecha laskowego). Poczekać ok. 1 minuty do całkowitego wyschnięcia i stworzenia powłoki na skórze rąk. Krem nie skleja palców, a powłoka ochronna jest praktycznie niewyczuwalna. Po wykonanej pracy brud zostaje zmyty za pomocą małej ilości wody z niedużą ilością detergentu (mydło, płyn do mycia rąk).

Pojemność: 1L.

JMC pasta myjąca do rąk 0,5 L

Wysokiej jakości pasta do mycia rąk zabrudzonych różnego typu smarami i olejami. Wystarczy niewielka ilość pasty, aby brud został usunięty, a skóra rąk nie uległa podrażnieniu. Pasta nie zawiera piasku. Głownym składnikiem jest pulpa drzewna, która nie kaleczy rąk i nie podrażnia skóry.

Opakowanie: puszka z tworzywa 500 ml

JMC pasta do rąk po pracach malarsko-lakierniczych 0,25 L

Wysokiej klasy pasta do mycia rąk zabrudzonych wszelkiego typu smarami, lakierami, masami uszczelniającymi i klejami. Lekkie rozpuszczalniki rozpuszczają brud, a delikatne cząsteczki ścierne zapewniają skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń. Wystarczy niewielka ilość pasty, którą nakłada się na suche dłonie. Potem wystarczy obficie spłukać dłonie bieżącą wodą.

Zapach cytrynowy. Opakowanie: butelka 250 ml.

JMC krem do rąk po pracach warsztatowych 0,25 L

Krem ochronny do rąk, stosowany po użyciu różnego typu preparatów do mycia silnie zabrudzonych rąk. Uelastycznia skórę, przywraca jej naturalną szorstkość. Przeciwdziała pęknięciom naskórka wywołanym kontaktem z silnymi rozpuszczalnikami i benzyną. Wystarczy niewielka ilość kremu stosowana po dokładnym umyciu i osuszeniu dłoni.

Opakowanie: butelka plastikowa 100 ml.

Wszystkie oferowane produkty posiadają stosowne certyfikaty, potwierdzające ich przydatność w codziennej pracy w warsztacie mechanicznym. Użyte w nich substancje są niedrażniące dla skóry rąk.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 14,99

Aby zamówić którykolwiek z opisanych preparatów - kliknij tutaj.