EICMA 2018


  • 2018-10-23 15:27
 

Dokładnie za 2 tygodnie czeka nas kolejna, motocyklowa uczta. Już 6 listopada rusza największa na świecie impreza targowa poświęcona w całości branży motocyklowej. Aż trudno uwierzyć, że to już 76. edycja mediolańskich targów EICMA. Podobnie jak podczas wielu poprzednich edycji organizatorzy spodziewają się blisko 100 tysięcy odwiedzających.

Mogłoby się wydawać, że zainteresowanie targami motocyklowymi w Mediolanie osłabnie z powodu zakończonych ledwie 2 tygodnie temu targów INTERMOT w Kolonii. Nic z tych rzeczy. Wszyscy wystawcy, których mogliśmy spotkać w Kolonii potwierdzili swoją obecność również w Mediolanie. I nie ma się czemu dziwić. EICMA to nie tylko wystawa. EICMA to przede wszystkim ogromne źródło inspiracji dla wszystkich osób, które swoje życie zawodowe związało z szeroko pojętą branżą motocyklową. Jest tam miejsce dla amatorów sportów ekstremalnych, mechaników, właścicieli sklepów i warsztatów, konstruktorów, designerów, przedstawicieli najprzeróżniejszych marek motocykli i skuterów… Jednym słowem to impreza dla wszystkich tych, którym słowo „motocykl” nie kojarzy się jedynie z pojazdem, ale przede wszystkim ze stylem życia i sposobem na utrzymanie siebie i swojej rodziny.

Co ważne, wielu producentów zarówno motocykli jak i akcesoriów wstrzymało niektóre premiery właśnie z racji na targi mediolańskie, bo to właśnie one są traktowane jako najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie w całym kalendarzu imprez o podobnym charakterze.

Jak zorganizować swój wyjazd do Mediolanu?

To bardzo proste. Najłatwiej i najtaniej dostać się na targi samolotem. Niemalże wszystkie polskie lotniska oferują połączenia bezpośrednie z jednym z trzech mediolańskich lotnisk. Tanie linie są na tej trasie rzeczywiście tanie, a godziny połączeń zazwyczaj są całkiem dogodne. Doskonała komunikacja miejska zapewnia szybki dojazd do centrum targowego RHO. Hotele w Mediolanie nie są drogie, choć w czasie targów może być kłopot z zarezerwowaniem hoteli drogich. Tańszych miejsc do noclegu zazwyczaj nigdy nie brakuje. Najlepszym miejscem do spędzenia nocy są okolice dworca centralnego (Milano Centrale). Stamtąd odjeżdżają autobusy na lotniska oraz metro do centrum targowego. Dodatkowym atutem jest pogoda. W Mediolanie na początku listopada panuje łagodna i zazwyczaj sucha jesień. To doskonała sposobność, aby spędzić kilka dni ze znajomymi lub rodziną. Dla osób prowadzących motocyklową działalność biznesową – wstęp gratis. Trzeba mieć wizytówkę swojej firmy i wypełnić stosowny formularz w recepcji.

Podobnie jak w latach ubiegłych Larsson Polska również pokaże to, co ma najlepszego w ofercie. Stworzyliśmy dogodne warunki do spotkań i rozmów biznesowych. Mamy kilka nowych projektów, które uruchomimy na przełomie roku. O ich szczegółach chętnie będziemy chcieli porozmawiać. Zapraszamy na nasze stanowisko od wtorku 6 do niedzieli 11 listopada. Hala 11 stanowisko E11.