Akumulatory do "zabytków"


  • 2020-09-08 07:54
 

Wzrastająca zamożność społeczeństwa wywołuje rosnące zainteresowanie motocyklami zabytkowymi. Najcenniejsze egzemplarze osiągają niebotyczne ceny, a nadal znajdują nabywców. Polska nie jest nazbyt dużym rynkiem dla pojazdów zabytkowych, ale stosunkowo niewysoka cena nieodzownej w tym przypadku siły roboczej sprawia, że wielu amatorów tego hobby trafia właśnie tu w poszukiwaniu prawdziwych rarytasów.

W obecnych czasach renowacja zabytku nie należy do czynności najprostszych. Zmniejszające się zapasy części zamiennych powodują, że wiele podzespołów trzeba indywidualnie dorabiać.

Jednym z ważniejszych elementów, bez których trudno się obyć są akumulatory. Praktycznie wszystkie "zabytki" używają ogniw sześciowoltowych, których podaż zmniejsza z roku na rok. Z myślą o tym segmencie od wielu lat oferujemy akumulatory niemieckiej marki BLITZ, które produkowane są nadal w starej technologii, a ich wygląd do złudzenia przypomina produkty z poprzedniej epoki. Niektóre nowe modele akumulatorów BLITZ są wykonane w technologii żelowej.

Szczegółowe wymiary są zamieszczone w zakładce Dane Techniczne. Prosimy pamiętać, iż kwasowe akumulatory retro są dostarczane bez koniecznego do ich pracy płynu akumulatorowego, który należy dokupić osobno. Natomiast akumulatory żelowe należy przed pierwszym użyciem bezwzględnie naładować za pomocą ładowarki obsługującej tą technologię.

Z uwagi na zbliżające się wielkimi krokami święto odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada), gdzie w wielu miastach są organizowane parady pojazdów zabytkowych, sugerujemy przeprowadzenie inspekcji ogniw z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć jeszcze chwilę czasu na ewentualny zakup nowego akumulatora.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena: od 174,99

Aby zapoznać się z pełną ofertą akumulatorów retro - kliknij tutaj.