10 lat sprzedaży akumulatorów litowo-jonowych


  • 2023-08-17 11:35
 
UWAGA! Jest to artykuł archiwalny. Niektóre informacje takie jak ceny, lista towarów itp. mogą być już nieaktualne. Wszelkie aktualne dane znajdują się w aplikacji MIKE.

Pod koniec sierpnia minie 10 lat od kiedy w naszej ofercie pojawił się pierwszy akumulator litowo-jonowy JMT. To doskonała okazja, aby zrobić pierwsze podsumowanie. Bez dwóch zdań akumulatory produkowane w tej technologii okazały się strzałem w dziesiątkę. Może to potwierdzić blisko 20 tysięcy kierowców, którzy zdecydowali się na ich zakup.

Początki były skromne. Pierwsza oferta obejmowała jedynie 5 modeli, ale szybko okazało się, że zapotrzebowanie jest znacznie większe niż wszystkim nam się początkowo wydawało. Ofertę poszerzyliśmy dość szybko o kolejne 5 modeli, a już rok później było ich niespełna 15. Najszybciej zareagowali właściciele motocykli crossowych. Dla tej grupy użytkowników liczyła się przede wszystkim niska masa baterii. Okazało się jednak, że ogniwa litowo-jonowe mają jeszcze kilka dodatkowych „asów w rękawie”. Możliwość zamontowania ich w dowolnej pozycji i przede wszystkim ogromny prąd rozruchu, który w przypadku małych akumulatorów zawsze jest poważnym atutem.

Kilka lat temu akumulatory litowo-jonowe JMT trafiły do oficjalnego katalogu części zamiennych KTM, a 2 lata później na pierwszy montaż do kilku modeli austriackiego producenta motocykli.

Niemniej jednak początki były trudne. Wielu kierowców, ale też mechaników miało poważne obawy, że akumulatory tego typu nie będą odpowiednio ładowane przez układy stworzone do współpracy z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, że nie poradzą sobie z dużymi silnikami, że generalnie są nowinką techniczną, która wkrótce przeminie i wszyscy o niej zapomną. Tak się nie stało.

Z czasem akumulatory litowo-jonowe zaczęły poważnie tanieć, a ich układy zabezpieczeń przed głębokim rozładowaniem stawały się coraz skuteczniejsze. Sprzedaż nieustannie rosła i trwa to do dzisiaj.

Większość z ponad 30 modeli akumulatorów litowo-jonowych JMT jest dostępnych „od ręki”.

Na zdjęciu powyżej jeden z najbardziej popularnych modeli. Litowo-jonowa wersja akumulatora YTX9-BS (7070037). Jego tradycyjna czy też żelowa wersja waży 3 kg. Litowo-jonowy jedynie 0,8 kg.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Aby zapoznać się z pełną ofertą akumulatorów litowo-jonowych JMT - kliknij tutaj.