Rok 2023

Rok 2023 dla naszej spółki był rokiem wyjątkowym. Po kilku latach wytężonej pracy uruchomiliśmy zupełnie nową pakowalnię paczek. Pozwala ona na sprawną i szybką wysyłkę blisko 800 przesyłek dziennie. Jej moce są obecnie wykorzystane w 70%, co pozwala nam ze spokojem patrzeć w przyszłość.

Nowa organizacja pracy magazynu wysyłkowego pozwala nam na realizację zamówień spływających do nas nawet po godzinie 16:00, a także na możliwości przechowywania do 55 tys. towarów (obecnie na magazynie posiadamy niespełna 33 tys. pozycji).

Nasza grupa stale się rozwija. Na początku 2023 roku ruszyła nowa spółka Larsson France. Francja, to bardzo ważny rynek, który pomoże i nam w lepszym, tańszym i szybszym zaopatrzeniu w najbardziej potrzebne części zamienne do motocykli o małej i średniej pojemności skokowej, których we Francji jest bardzo dużo.

Ilość klientów (głównie warsztatów) pozostaje na podobnym poziomie co w roku ubiegłym. Widać jednak nadchodzące zmiany. Wiele, nawet najmniejszych warsztatów, intensywnie inwestuje w narzędzia do diagnostyki komputerowej. Pozwala im to obsłużyć dużo szerszą grupę klientów, która z racji na problemy z dostępem do usług szuka alternatywnych miejsc naprawy i diagnostyki. Nadal tylko 30% warsztatów posiada komputer diagnostyczny. Dlatego prawdopodobnie rok 2023 zakończył się rekordową sprzedażą komputerów TEXA, których jesteśmy od lat oficjalnym dystrybutorem.

Możemy pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. W 2023 udało się nam pokryć 100% zużycia energii elektrycznej z OZE. Jest to efekt bardzo wydajnej instalacji fotowoltaicznej oraz przeprowadzonego procesu redukcji zużycia energii elektrycznej poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii.